Про це пише оглядач Лоренс Норман на сторінках Wall Street Journal, додаючи, що такої думки деякі чинні і колишні європейські і американські політики.
"Великобританія відігравала важливу роль у все більш активному і ефективному застосуванні ЄС політики санкцій", - переконаний колишній відповідальний Держдепартаменту США за політику санкцій Річард Нев'ю.
Британія від самого початку була ярим прихильником запровадження економічного тиску проти Росії в якості покарання за її військове вторгнення в Україну. Вона виступила в якості впливового союзника канцлера Німеччини Ангели Меркель і створила противагу таким лояльним до Москви країнам, як Італія і Греція.
"Великобританія зіграла ключову роль, перекривши фінансування російських державних компаній в Лондоні, який лишається найбільш потужним фінансовим центром Європи", - йдеться в статті.
Старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних справ Фредрік Весслау переконаний, що через кілька років після виходу Британії з ЄС політика блоку щодо Москви буде значно м'якшою. Втім, різких змін теж чекати не варто. Адже Великобританія все одно буде брати участь у всіх зустрічах і процесах ухвалення рішень аж до свого фактичного виходу, хоч її вплив поступово буде зменшуватися.
Тим часом, Лондон дав зрозуміти, що не збирається відмовлятися від політики підтримки України. Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон під час візиту в Київ запевнив, що його країна продовжить економічний тиск на Росію. Однак, деякі експерти припускають, що після Brexit для Лондона торговельні відносини можуть стати більш пріоритетними, ніж принципи зовнішньої політики.
В цей же час, стало відомо, що США обговорять із зарубіжними партнерами нові санкції проти Росії. Про це заявив офіційний представник Білого дому Джошуа Ернест. Він підкреслив, що санкції є найбільш ефективними, якщо позиція по них узгоджена міжнародним співтовариством.