Бразилії вигідно купити "Містралі", які не дісталися Росії – National Interest

Поділитися
Бразилії вигідно купити "Містралі", які не дісталися Росії – National Interest Бразилії потрібні кораблі "Містраль". Ілюстрація © http://giga.ua/
Експерт вважає, що французькі кораблі могли б замінити бразильські авіаносці, які вийшли з ладу.

Бразилія знає, де б вона могла застосувати пару кораблів класу "Містраль" і на щастя вони є в продажу. Про це на сторінках The National Interest пише професор Школи дипломатії і міжнародної торгівлі Паттерсона Університету Кентукі Роберт Фарлі.

Він нагадує, що Франція збудувала два вертольотоносці "Містраль" для Росії. Але після російської агресії проти України і загострення російсько-європейських відносин, Париж не зміг виконати угоду. І тепер шукає покупців для вже збудованих кораблів.

Спочатку деякі експерти обговорювали можливість продажу "Містралів" США, Китаю чи Канаді. Але Вашингтон не хоче витрачати військово-морський бюджет на іноземну продукцію і не може допустити, щоб Пекін отримав технології НАТО. А Канада у свою чергу не зацікавлена у зміцненні флоту.

Фарлі вважає, що очевидним покупцем лишається Бразилія, яка має історію закупок французької зброю. В 90-х роках південноамериканська країна шукала заміну своєму старому авіаносцю Minas Gerais. Тоді Франція продала їй свій ще більший авіаносець Foch, який був перейменований на Sao Paulo у став на озброєння Військово-морських сил Бразилії в 2000 році. Це судно з бомбардувальниками A-4 Skyhawk кілька разів виходило в море за перші 5 років своєї служби, а потім було модернізоване.

Однак нині Sao Paulo вийшов з ладу, і Бразилії доведеться шукати йому заміну. Наразі влада країни розглядає можливість повернення в стрій старих авіаносців, які востаннє виходили в море аж 50 років тому і не здатні обслуговувати сучасні бойові літаки. В цей же час, жодна країна не продає авіаносці, а Бразилія не має досвіду у їхньому будуванні.

На думку експерта, кораблі "Містраль" ідеально підходять на заміну бразильському судну Sao Paulo. Це б дозволило країні повернути домінантну роль у акваторії Південної Америки. Автор нагадує, як Бразилія і США сперечалися про те, хто буде допомагати Гаїті після землетрусу в 2009 році і в кого є можливість доставити на острів необхідну допомогу.

Бразильські кораблі в основному беруть участь в рятувальних і гуманітарних місіях, але при цьому вони відіграють менш важливу роль, ніж хотілося б.

"Містралі" могли б виправити цю ситуацію. На їхньому борту можуть базуватися гелікоптери і невеликі катери. Крім того, судно може швидко перекинути війська, медичний персонал і обладнання, які необхідні на березі при проведенні різних операцій. З такими кораблями Бразилія почувалася б впевненіше в своєму регіоні.

На початку липня Франція назвала суму виплат Росії за відмову від поставок "Містралів". За невиконання договору Париж готовий виплатити Росії 1,2 мільярда євро. При цьому французький міністр запропонував придбати кораблі американцям, однак відповіді від міністра оборони США Ештона Картера з цього питання поки не отримав.

Контракт на будівництво вертольотоносців був підписаний у червні 2011 року. Згідно з його умовами, Франція повинна побудувати для Росії два десантно-вертолітних корабля. Росія розраховувала отримати перший корабель восени 2014 року.

Однак 25 листопада президент Франції Франсуа Олланд ухвалив рішення призупинити поставку Росії першого вертольотоносці типу "Містраль" у зв'язку з нинішньою ситуацією на сході України.

30 травня переговори Росії і Франції з "Мистралям" провалилися. Росія вимагала від Франції 1,163 млрд євро за відмову постачати "Містралю".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі