У Бразилії тривають протести проти нової посади звинуваченого у корупції екс-президента

Фото Відео
Поділитися
У розпал корупційного скандалу чинний президент Ділма Русеф призначила попередника Лулу да Сілву головою АП.

Масові мітинги в 16 регіонах Бразилії спалахнули після того, як президент Ділма Русеф призначила свого попередника Луїса Інасіу Лулу да Сілву головою громадянської канцелярії в своїй адміністрації, повідомляє Reuters.

Разом із високим постом да Сілва отримав імунітет від судового розслідування щодо звинувачень у корупції.

У столиці Бразиліа понад 5 тисяч демонстрантів заповнили вулиці між президентським палацом і будівлею Національного конгресу. Активісти з плакатами закликали до відставки діючого президента, арешту Лули й боротьби з корупцією в уряді. Правоохоронці застосували перцевий газ проти демонстрантів, які намагалися штурмувати будівлю парламенту.

Кількість активістів різко виросла після того, як ЗМІ опублікували аудіозапис між Русеф і Лулою да Сілвою. Під час бесіди Русеф пообіцяла екс-президентові документ про призначення, який можна використати "за необхідності".

І слідчі, й опозиціонери інтерпретували розмову як спробу Руссеф врятувати свого політичного наставника від в'язниці. Опозиція пообіцяла оскаржити в суді скандальне призначення екс-президента, причетного до антикорупційного розслідування.

У бразильському міста Сан-Паулу маніфестанти зайняли проспект Пауліста - одну з головних магістралей фінансового центра країни. У неділю в мегаполісі зібралося понад 1 млн бразильців за відставку Ділми Русеф.

4 березня бразильська поліція обшукала будинок колишнього президента Луїса Інасіу Лула да Сілви в Сан-Паулу. Його підозрювали в корупційних схемах з державною нафтовою компанією Petrobras. Чиновників і керівників компаній підозрюють в підписанні держконтрактів на неконкуретних основах на суму більше 22 млрд доларів.

У грудні 2015 року в зв'язку зі справою Petrobras почали процедуру імпічменту нинішнього президента Бразилії Ділми Русеф. Її звинувачують у порушенні податкового законодавства й фінансових маніпуляціях. У Бразилії тисячі протестувальників вимагали відставки президента.

Раніше федеральна поліція повідомляла, що по цій справі було видано 33 ордери на обшук й конфіскацію майна й 11 дозволів на арешт.

Загалом від початку розслідування заарештували понад 100 осіб, серед яких відомі політики й бізнесмени, зокрема бразильський мільярдер Андре Естевес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі