Віза, надана Францією двоюрідному брату Махси Аміні, 22-річної курдської жінки, яка загинула чотири місяці тому в Ірані після арешту "поліцією моралі", свідчить про те, що Париж "зайняв позицію" з цього питання, оцінює France Info.
У вересні інформація про смерть згаданої курдки облетіла всі світові медіа. Повідомлялось, що іранська поліція затримала її за порушення ісламського дрес-коду. За словами свідків, дівчину побили в автозаку, де вона перебувала разом із іншими затриманими. Після цього вона, згідно з цими повідомленнями, впала в кому.
34-річний брат Аміні Ерфан Мортезая до того перебував в Іраку, цієї суботи прибув на французьку землю. У вересні він скаржився на погрози через критику режиму, який толерує діяльність вищезгаданої поліції.
Напередодні він повідомив про погрози викраденням і вбивством на свою адресу у своєму акаунті в Instagram. Цим він пояснює, чому йому довелося залишити Курдистан (Іракський).
Науковий співробітник Iris і спеціаліст із Близького Сходу Девід Рігуле-Роз констатує, що смерть Аміні відкрила двері для народного гніву, молоді курди знають, що якщо цей режим впаде, на них чекає краще життя.
Не перекреслюючи факту трагічності загибелі молодої дівчини, рішення про притулок для її брата є очевидною реалізацією політики мультикультуралізму в Європі, яка, без сумніву, має і чимало згубних сторін.
Відносини між Заходом та Іраном перебувають у стадії загострення
Рігуле-Роз, у якого видання взяло коментар, певною мірою пов'язує виконання Парижем прохання про притулок з напруженістю у відносинах із Тегераном:
"Щодо відносин між Францією та Іраном існує незаперечне загострення, ми можемо навіть сказати, що відносини між країнами загалом стали жахливими. Це на тлі ядерної тупикової ситуації Ірану. Усе це є джерелом додаткової напруги".