Бойові кораблі Росії "назавжди повернулися" в Арктику

Поділитися
Бойові кораблі Росії Північний флот РФ відновив регулярну присутність в Північному Льодовитому океані © РИА Новости
Росія відновила постійну військову присутність в Арктиці - на "споконвічно російській землі". Міноборони організувало похід загону бойових кораблів Північного флоту в приарктичні райони траси Північного морського шляху.

Міністерство оборони РФ, організувавши похід кораблів Північного флоту на чолі з важким атомним ракетним крейсером "Петро Великий" по Північному морському шляху, відновило постійну російську військову присутність в Арктиці.

"Ми прийшли туди, або, точніше, повернулися назавжди, тому що це - споконвічно російська земля", - заявив журналістам 14 вересня перший заступник міністра оборони Аркадій Бахін.

Угруповання кораблів Північного флоту вже приступила до виконання основних заходів на Новосибірських островах.

"Ті завдання, які сьогодні виконують кораблі Північного флоту, - це перша складова частина тих завдань, які поставлені президентом Росії і міністром оборони щодо розвитку і вдосконалення всієї траси Північного морського шляху і прилеглої до нього арктичної зон", - уточнив він.

заступник Міністра пояснив, що завдання "дуже багато, вони складні і важкі", але Міноборони РФ має в своєму розпорядженні усім необхідним для виконання цих робіт.

За його словами, це тільки початок шляху. "У подальшому силами СФ належить виконати такі ж по складності завдання в районі Землі Франца-Йосипа і в районі Нової Землі", - зазначив Бахін.

Він також повідомив, що на Новосибірських островах буде відновлено й удосконалено аеродром "Темп", і в жовтні він вже зможе приймати літаки Ан-72 і Ан-74.

Головком ВМФ Росії адмірал Віктор Чирков, в свою чергу, заявив, що у високих широтах Арктики зараз виконують два завдання загону бойових і гідрографічних суден.

"Арктичний похід загону кораблів Північного флоту на чолі з важким атомним ракетним крейсером "Петро Великий", залишив за кормою дві тисячі морських миль, - не що інше, як реальна практична захід з відновлення регулярної присутності кораблів ВМФ у стратегічно важливих районах Світового океану", - сказав Чирков. !zn

Зазначимо, що суперечки за володіння багатствами Арктики - вкрай перспективного регіону з точки зору видобутку вуглеводнів та розвитку торгового судноплавства - не вщухають вже багато років. Боротьба арктичних країн за Північний Льодовитий океан стає все гостріше по мірі глобального потепління. Суперниками в "льодовому протистоянні" виступають країни-члени Арктичного ради - Данія (разом з Фарерськими островами і Гренландією), Ісландія, Канада, Норвегія, Росія, США, Фінляндія та Швеція. !zn

Читайте також:

Китай домігся статусу спостерігача в Арктичному раді, Євросоюз - немає

Канада фактично втратила боєздатного флоту через зіткнення двох кораблів

Wikileaks розсекретив таємниці "гонки за Арктику"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі