У понеділок Болтон зустрівся з секретарем кабінету міністрів Великобританії Марком Седвіллом, старшим радником Джонсона Едвардом Лістером і канцлером Саджидом Джавідом.
Відбулася плідна розмова про торговельні відносини Британії та США, окреслено загальні перспективи на амбітну угоду про вільну торгівлю після виходу Великобританії з ЄС.
Також було обговорено Brexit і ряд інших питань, включаючи Іран, Гонконг і 5G.
Зокрема, Сполучені Штати підтримають жорсткий Brexit, тобто, вихід Великобританії з Євросоюзу без угоди з Брюсселем, якщо так вирішить уряд у Лондоні, зазначив Болтон.
Повідомлення про зустріч опубліковано на сайті офісу прем'єр-міністра Британії.
В кінці місяця Борис Джонсон матиме можливість зустрітися з президентом Трампом на саміті G7, а візит Болтона можна назвати "перевірочним".
Болтон сподівається, що адміністрація Джонсона поступово прийме зовнішню політику відносно Ірану, більш незалежну від двох колишніх партнерів по ЄС - Німеччини та Франції - після Brexit, і наближену до політики максимального економічного тиску на Тегеран, нав'язаного Трампом, відзначає The Guardian.
Його візит - це шанс перевірити, наскільки далеко прем'єрство Джонсона веде до відчутних початкових змін в політиці безпеки Великої Британії. Наприклад, якщо Британія відмовиться від концепції європейських сил безпеки на морі в Перській затоці, це можна розглядати як прелюдію до більш глибокого зсуву відносно Ірану.
Джонсон був готовий не погодитися з Трампом щодо іранської стратегії в якості міністра закордонних справ, коли США вийшли з ядерної угоди 2015 року, але з неминучістю Brexit і перспективою укладання торгової угоди між США і Британією, він буде прагнути заручитися підтримкою Трампа. ,
У вівторок Болтон зустрічається з міністром оборони Беном Уоллесом, міністром міжнародної торгівлі Ліз Трусс, секретарем Brexit Стівеном Барклі і Майклом Говом, який відповідає за планування Brexit без угод.
Очікується, що Болтон буде наполягати на тому, щоб Великобританія переглянула свої плани приєднання до морських сил захисту під керівництвом Європи в Перській затоці, а не приєднання до силових операцій під керівництвом США, запропонованих Вашингтоном.
Є й інші питання, які буде обговорювати представник США під час свого візиту а Лондон.
Нагадаємо, 23 липня колишній мер Лондона і екс-міністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство в Консервативній партії. Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.
Джонсон є одним з найослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС. Уряду Терези Мей він покинув після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.
Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо угоду, вже тричі відкинуту Палатою Громад, все ж таки вдасться прийняти.
Детальніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".