"Якщо вони вже прийняли стратегічне рішення і налаштовані на співпрацю, ми можемо просуватися дуже швидко. Фізично ми можемо демонтувати більшу частину їхніх програм протягом року", - цитує Болтона Reuters.
Однак на повну денуклеарізацію КНДР, за його словами, знадобиться більше часу. При цьому деякі експерти мають сумніви щодо можливості ядерного роззброєння Північної Кореї за такий короткий термін. На повну денуклеаризацію КНДР може знадобитися щонайменше десять років, крім того, поки що немає жодних доказів серйозності намірів Пхеньяну, зазначають вони.
Найближчим часом Державний секретар США Майк Помпео, ймовірно, обговорить пропозицію Вашингтона з представниками Північної Кореї, наголосив радник Трампа.
Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.
Незважаючи на досягнуті домовленості, КНДР не поспішає згортати ядерну програму. До того ж, розвідка США рапортує про прискорення ядерної програми Пхеньяну.
Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".