Bloomberg: В Китаї зароджується невдоволення російською війною проти України

Поділитися
Bloomberg: В Китаї зароджується невдоволення російською війною проти України © Ліга.net
В Пекіні почали з’являтися голоси, які скаржаться, що війна, яка точиться на українській териториторії, лише шкодить китайським інтересам.

Російські невдачі в Україні призвели до появи в Китаї відвертих застережень щодо цінності Москви як дипломатичного партнера. Це може означати, що зростає занепокоєння рішенням Сі Цзіньпіна оголосити Владіміра Путіна стратегічним партнером.

Про це пише Bloomberg, нагадуючи про критику російської війни з боку колишнього посла Китаю в Україні, який в Китайській академії соціальних наук. Гао Юшенг, який очолював дипломатичне представництво в Києві з 2005 до 2007 року, а перед тим в 1991 році працював у Москві, сказав, що Росію чекає поразка. А війна проти України її «сильно ослабить».

Гао також назвав російську агресію проти сусідньої країни «найважливішою» міжнародною подією з кінця Холодної війни. Ці його коментарі були описані в статті гонконгської газети Phoenix. Але її швидко видалили з мережі.

«Так зване відродження чи ревіталізація Росії під керівництвом Владіміра Путіна - це хибне уявлення, яке ніколи не існувало. Провал російського бліцкригу, невдача в досягненні швидкого результату говорить, що Росія починає зазнавати поразки», - сказав Гао Юшенг.

Прес-секретар МЗС Китаю Чжао Ліцзянь під час брифінгу для преси сказав, що нічого не знає про коментарі Гао Юшенга. Але навіть цю його реакцію видалили з офіційної стенограми. Деякі помітні націоналістичні коментатори припустили, що слова Гао Юшенга про провал Росії могли сфабрикувати. Китай офіційно не підтримує війну в Україні. Водночас, він неодноразово захищав виправдання Владіміра Путіна щодо початку війни проти сусідньої країни. Пекін також критикував США за зусилля, націлені змусити Росію відступити. Китайські дипломати підтвериди плани розширити стратегічні зв’язки з Москвою відповідно до оголошеної в лютому «безмежної» дружби Сі Цзіньпіна і Путіна.

Пекін підтримує Москву через власні занепокоєння, що США використають свою мережу глобальних альянсів і фінансовий вплив, щоб обмежити Китай, як вони зараз це роблять з Росією. Китай не може дозволити собі аналогічну ізоляцію, тому що на американський і європейський ринок припадає щонайменше чверть його торгівлі. Адміністрація Джо Байдена застерегла Пекін від спроб допомогти Росії у війні, погрожуючи запровадженням побічних санкцій.

Коментарі Гао Юшенга стали найбільш потужною критикою китайської політики щодо України після початку російського вторгнення. Новини, які виставляють Росію в поганому світлі блокуються. Китайська преса не говорить про воєнні злочини і великі російські втрати. Натомість ЗМІ в КНР переповнені повідомленнями й коментарями зі звинуваченнями Вашингтона в розпаленні напруги. Однак, Bloomberg пише, що Гао Юшенг не єдиний, хто виступив з критикою Росії.

Один з найпомітніших дослідників міжнародних відносин в Китаї сказав, що війна «нічого хорошого» не принесе Китаю. Тому що вона пришвидшує відмову від глобалізації.

«Війна робить неможливим для Росії будь-який глобальний вплив», - сказав декан Інституту міжнародних відносин Університету Цінхуа Ян Сюетун.

Він додав, що кровопролиття в Україні несе «лише втрати й шкоду для Китаю і взагалі жодної вигоди». Раніше він опублікував статтю в журналі Foreign Affairs, в якій стверджував, що російська війна поставила Китай «в скрутне становище», оскільки пекінська стратегія балансування спричиняє економічні втрати. Екс-посол Китаю в Україні Гао Юшенг пішов далі і назвав Росію «дволикою», звинувативши її в постійному порушенні власних обіцянок.

«Вона насправді ніколи не визнавала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність інших пострадянських країн. Це найбільша загроза для миру, безпеки і стабільності в Євразійському регіоні», - наголосив екс-посол.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі