Близько 200 біженців народності Рохінджа врятовано з судна, що зазнало лиха

Поділитися
Близько 200 біженців народності Рохінджа врятовано з судна, що зазнало лиха
Дехто настільки зневірився, що пив морську воду. Інші молилися за дощ, щоб хоч ненадовго вгамувати спрагу.

Ці люди вони боролися з голодом і зневодненням після того, як двигун їхнього хиткого човна відмовив, залишивши їх дрейфувати в Андаманському морі протягом кількох тижнів, повідомляє CNN.

Дехто настільки зневірився, що пив морську воду. Інші молилися за дощ, щоб хоч ненадовго вгамувати спрагу.

Від голоду та відсутності ліків деякі захворіли. Незважаючи на небезпечне становище, численні заклики гуманітарних організацій врятувати групу майже з 200 осіб залишилися без відповіді.

У понеділок 185 людей, у тому числі жінок і дітей, були врятовані в Ачесі, Індонезія, за словами Бабара Балоха, представника Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Азії.

"Чоловіки, жінки і діти, що зневірилися. Багато зневоднених, потребують термінової медичної допомоги. Зітхання полегшення", - написав Балох у Твіттері.

Порятунок — це знак надії для групи, яка минулого місяця залишила Бангладеш, де близько 1 мільйона представників мусульманської меншини рохінджу без громадянства живуть у найбільших, на думку багатьох, таборах біженців у світі, рятуючись від жорстокої кампанії вбивств та підпалів з боку військових М'янми.

На відео, яким поділилися з CNN родичі пасажирів, видно, як десятки людей непритомніють від виснаження на пляжі в країні Південно-Східної Азії. Видно, як багато хто чіпляється один за одного, плачучи від полегшення. Серед них маленькі діти та жінки, одяг яких просочений водою та брудом. Їх похмурі обличчя виглядають блідими і схудлими після кількох тижнів без їжі та води.

Хоча порятунок човна вітали правозахисні групи та сім'ї пасажирів, його важка подорож стала ще одним прикладом посилення бід, з якими стикаються рохінджа — одна з найменш переслідуваних меншин у світі.

Подорож біженців розпочалася 25 листопада з переповнених таборів у Кокс-Базарі, де умови життя жахливі, а жінки наражаються на ризик сексуального насильства та нападу.

Серед пасажирів була молода мати, яка шукала кращого майбутнього для своєї 5-річної доньки, та 17-річний юнак, який сподівається заробити достатньо грошей, щоб купити ліки для своїх хворих батьків.

Передбачається, що судно прямувало до Малайзії та дрейфувало з кінця листопада, коли, за повідомленнями, у нього відмовив двигун.

У різні періоди своєї подорожі судно було відмічено поблизу Індії, Шрі-Ланки та Індонезії.

УВКБ ООН заявило, що його попередні прохання про втручання "постійно ігнорувалися" кількома країнами Південної та Південно-Східної Азії.

За словами Мохаммеда Резуван Хана, сестра і племінниця якого знаходилися на судні, кілька пасажирів загинули.

За словами представника УВКБ ООН Балоха, в неділю 58 людей, які, ймовірно, перебували на судні, були врятовані рибалками в Ачесі. У понеділок пасажири, що залишилися живими, прибули на берег, додав він.

185 людей - захищених від бойових робіт, мають радіти до життя в Indonesia 🇮🇩. Дesperate men, women and children. Багато деhydrated, потрібна urgent медичної уваги. A sigh of relief. Не можна думати про те, що багато хто виходить з https://t.co/Hfm9i4hO8G

— Babar Baloch (@iBabarBaloch) December 26, 2022 https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">

Багато пасажирів зараз отримують медичну допомогу в Ачесі, проте залишається незрозумілим, що може статися з ними найближчими днями.

"Стан більшості з них поганий", - сказав агентству Рейтер голова агентства з ліквідації наслідків стихійних лих у регентстві Піді в Ачесі Мухаммад Місбахул, додавши, що їх доглядають парамедики з трьох місцевих клінік.

Один з біженців Умар Фарух сказав Reuters, що сподівається, що Індонезія "дасть нам можливість здобути освіту".

"Я хочу здобути більше освіти", - сказав він.

За даними ООН, з 2020 року понад 3 000 рохінджів спробували дістатися з Бангладеш морем, дві третини з них — жінки та діти.

Не всі виживають у цій небезпечній подорожі. За даними УВКБ ООН, близько 180 біженців рохінджу, які вирушили за найкращою часткою в човні, вважаються загиблими.

Другий човен також вирушив у дорогу наприкінці листопада і почав розвалюватися на частини на початку грудня, йдеться у заяві УВКБ ООН із посиланням на непідтверджені повідомлення.

За словами Балоха, лише 2022 року близько 2 000 рохінджу вирушили в ризиковану морську подорож. З цієї кількості близько 200 вважаються зниклими безвісти, додав він.

Якщо повідомлення про 180 ймовірних загиблих підтвердяться, то цей рік стане одним із найбільш смертоносних для переслідуваної групи, яка шукає притулку в третій країні, сказав Балох.

"Я смиренно закликаю світ не дозволити Рохінджу померти", - сказав Хан. — Дайте нам хоча б основні права людини, на які ми заслуговуємо".

Рохінджа — етнічна група, яка компактно проживає в штаті Ракхайн у М'янмі, розмовляють індоєвропейською мовою рохінджа, яка відноситься до індоарійської гілки, пише Вікіпедія. Уряд М'янми відмовляє їм у громадянстві, називаючи нелегальними іммігрантами з Бангладеш. Етнічно та лінгвістично споріднені, на відміну від інших народів М'янми, народам Індії та Бангладеш. За віросповіданням рохінджа — мусульмани. Оціночна чисельність у М'янмі станом на 2012 рік – 800 тисяч осіб. За даними ООН, вони є однією з найбільш переслідуваних національних меншин у світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі