Близько 10 тисяч чоловік в 36 країнах взяли участь в акціях, приурочених до 30 днів з часу затримання в Росії активістів "Грінпіс" за спробу влаштувати протест проти видобутку нафти в Арктиці. Такі дані наводяться в прес-релізі міжнародної екологічної організації, оприлюдненому 18 жовтня.
В Берліні паралельно з акцією солідарності з заарештованими екологами, що продовжується біля будівлі російського посольства в ФРН з 19 вересня, близько 100 активістів влаштували 30-годинний пікет.
У нідерландському Гронінгені - місті-побратимі Мурманська, де містяться екологи з криголама Arctic Sunrise, активісти спорудили величезну клітку в якості натяку на правила утримання підсудних у російських судах в ході процесів.
В італійському Неаполі - рідному місті одного з заарештованих - активісти влаштували 24-годинний сидячий пікет на одній з центральних площ.
Різні акції протесту і солідарності з заарештованими в Росії "грінпісівцями" проходять також у багатьох інших країнах, а також біля підніжжя гори Еверест.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів-активістів "Грінпіс" спробувала провести акцію протесту проти видобутку нафти на Арктичному шельфі - на нафтовій платформі "Прирозламна" у Печорському морі. Пізніше їх корабель Arctic Sunrise був узятий штурмом російськими прикордонниками, які прийняли рішення конвоювати його до Мурманська. 24 вересня судно Arctic Sunrise було відбуксовано в акваторію Кольської затоки.
Активістам "Грінпіс" пред'явлено офіційні звинувачення у піратстві - спробі захоплення нафтовидобувної платформи. Один з членів команди судна Greenpeace Arctic Sunrise - громадянин України Руслан Якушев, його помістили під варту до 24 листопада. !zn
Читайте також:
Нобелівські лауреати написали листа Путіну у зв'язку з ситуацією навколо екіпажу судна "Грінпіс"
Акції проти захоплення в Росії судна з активістами "Грінпіс" пройшли 50 країнах світу