Блінкен провів зустрічі з офіційними особами в Ізраїлі під час нового раунду зусиль з припинення вогню

Поділитися
Блінкен провів зустрічі з офіційними особами в Ізраїлі під час нового раунду зусиль з припинення вогню © Офіс президента
Американський держсекретар, зокрема, зустрівся з прем'єром та президентом Ізраїлю.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у середу, 1 травня, розпочав черговий раунд переговорів на високому рівні в Ізраїлі. США прагнуть посилити тиск на ХАМАС, щоб угруповання прийняло угоду про припинення вогню і звільнення заручників, а також запобігти військовому наступу Ізраїлю в Рафаху та сприяти послабленню гуманітарної кризи в Секторі Гази, повідомляє CNN.

Блінкен прибув до Тель-Авіва у вівторок, 30 травня, після зупинок у Саудівській Аравії та Йорданії, завершуючи свій сьомий раунд дипломатії в регіоні після нападу ХАМАС 7 жовтня минулого року. Він провів зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу та президентом Іцхаком Герцоґом.

“Ми сповнені рішучості досягти припинення вогню, яке поверне заручників додому. Єдина причина, чому цього не вдається досягти, - це ХАМАС”, - сказав Блінкен під час зустрічі Герцоґом.

“Ми також повинні бути зосереджені на людях в Газі, які страждають”, - додав держсекретар.

Американські офіційні особи висловили певний оптимізм щодо можливості досягнення угоди про припинення вогню і звільнення заручників, утримуваних ХАМАС, після того, як Ізраїль висунув, за словами Блінкена, “надзвичайно щедру” пропозицію.

У вівторок Блінкен повторив, що вважає угоду досяжною, адже Ізраїль “поклав на стіл сильну пропозицію”, і США хочуть, щоб така угода була укладена “найближчими днями”.

“Ізраїль продемонстрував, що він готовий до компромісу, і тепер справа за ХАМАС. Більше ніяких затримок. Ніяких виправдань. Час діяти вже настав. Запропонована угода - це найкращий, найефективніший спосіб реально покласти край стражданням людей, а також створити середовище, в якому ми зможемо, як ми сподіваємося, рухатися вперед до чогось, що буде дійсно стійким”, - сказав він.

Втім, перспективи укладення угоди ще не визначені.

Офіційні особи з Єгипту, Катару, США і представники ХАМАС зібралися в Каїрі, щоб розглянути запропоновані Єгиптом нові умови, які передбачають звільнення 33 заручників, викрадених в Ізраїлі, в обмін на паузу в бойових діях у Газі, повідомили джерела CNN.

Ізраїль допоміг розробити цю пропозицію, але ще не повністю погодився на неї. Він чекає відповіді від ХАМАС, перш ніж вирішити, чи відправляти свою делегацію до Каїра.

У середу ХАМАС попередив, що Ізраїль не досягне шляхом переговорів і тиску того, чого він не зміг досягти протягом майже семи місяців війни.

“Нетаньягу і всі його прихильники ганебно уявляють, що за допомогою тиску й політичних махінацій вони досягнуть того, чого не змогли досягти за допомогою вогню”, - заявив представник ХАМАС Іззат ар-Рішк.

Ар-Рішк, однак, не відкинув пропозицію, але натякнув, що ХАМАС ще не готовий погодитися на неї. 

Блінкен також буде підштовхувати ізраїльських чиновників робити більше в найближчій перспективі для подолання гуманітарної кризи в Секторі Гази.

Раніше Financial Times писала, що Ізраїль значно пом'якшив свою позицію щодо умов угоди про заручників з ХАМАС, що дає надію на прорив у дипломатичних зусиллях з припинення війни в Газі.

Водночас, 30 квітня Нетаньягу оголосив, що ізраїльська армія розпочне наступ на Рафах на півдні Сектора Гази – навіть якщо ХАМАС погодиться на останню пропозицію про припинення вогню та звільнення заручників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі