Високий представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном в кулуарах наради глав МЗС країн "Великої сімки", повідомили в Європейській зовнішньополітичній службі (ЄВС). Серед іншого сторони обговорили відносини з Росією.
"Зустріч дала можливість обговорити на двосторонній основі деякі з найбільш нагальних викликів у сфері зовнішньої політики та безпеки, які також стали предметом обговорення міністрів закордонних справ країн Великої сімки на їх дводенній зустрічі", - повідомили в ЄВС.
Зазначено, що Боррель і Блінкен обговорили останні події навколо Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми в контексті можливого повернення США в СВПД. Також вони обговорили те, яким чином можна забезпечити повне та ефективне виконання ядерної угоди з Тегераном.
"Вони також обговорили відносини з Росією у світлі недавнього нарощування російської військової сили в незаконно анексованому Криму та на кордоні з Україною, здоров'я Олексія Навального, а також дії Росії проти держав-членів ЄС і санкції проти громадян ЄС", - відзначили в ЄВС.
Крім того, Боррель і Блінкен обговорили ситуацію в Афганістані у світлі недавніх політичних рішень США, а також відносини з Китаєм. Високий представник також висловив стурбованість з приводу зростаючої нестабільності в Колумбії та необхідності просуватися вперед у здійсненні мирної угоди.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен відвідає Київ 5-6 травня. Разом з ним в Україну прилетить заступниця держсекретаря з політичних питань Вікторія Нуланд.
За даними CNN, поїздка держсекретаря перед запланованою зустріччю американського президента Джо Байдена з Володимиром Путіним має продемонструвати Москві, що Вашингтон підтримує Київ.
Крім того, візит Блінкена до України дозволить обговорити потенційну зустріч президентів Джо Байдена і Володимира Зеленського.
Своєю чергою глава українського МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що збирається обговорити з Блінкеном питання безпеки, реформи в Україні та комплекс економічних проблем. За словами міністра закордонних справ, безпека повинна стати ключовою темою майбутньої розмови.