Компанії Biontech і Pfizer, які напередодні заявили, що їх вакцина є ефективною на 95%, подали заявку на реєстрацію свого препарату. Про це повідомляє пресслужба концерну.
Заявку було подано і в інші країни, серед який Австралія, Європа, Канада, Японія та Велика Британія.
Протоколи компанії свідчать про те, що ще до кінця цього року концерн прагне створити 50 млн доз вакцини, а в 2021 - 1,3 млрд доз.
ЇЇ можуть розповсюдити по можливості уже через декілька годин після підтвердження реєстрації.
Раніше повідомлялося, що Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що першу партію успішно випробуваної і зареєстрованої вакцини від коронавірусу COVID-19 Україна зможе отримати в другому кварталі 2021 року.
Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше півроку, зараз вона проходить тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна веде переговори про закупівлю з п'ятьма передовими розробниками вакцини від коронавірусу: Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca; і китайським виробником вакцин.
Крім того, Україна розраховує на 8 млн доз вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшко, масову вакцинацію в Україні почнуть навесні 2021 року.
Степанов стверджує, що вакцини, отриманої в рамках COVAX, вистачить лише для 20% населення України. При цьому згідно з результатами дослідження Research & Branding Group, 50% українців не погодилися б на безкоштовну вакцинаціювід коронавірусу, але погодився б кожен третій (35%).