Дві третини росіян (62%) підтримують тезу про те, що країні потрібна демократія. Однак велика частина громадян (55%) вважає, що Росії потрібна особлива форма демократичного правління, що враховує особливості країни.
Як свідчать дані опитування "Лавада-Центру", лише 13% росіян розглядають у якості демократичної прикладу розвинуті країни Європи та Америки.
Росіяни не тільки не хочуть бути схожими на Захід, але і вважають, що взаємодія між Росією та західними країнами завжди буде будуватися на недовірі (64%). За останні 15 число респондентів, які вірять в можливість побудови дружніх відносин із Заходом, знизилося до мінімуму - 26%. Це підтверджується даними, що демонструють зростання негативного ставлення до країн, що представляють собою західну демократію (США, Євросоюз).
Антизахідна кампанія і патріотичний підйом придушили у більшої частини населення (в першу чергу не має значного соціального капіталу - вищої освіти, високого доходу, соціальних зв'язків), бажання відчувати себе людиною "західної культури".
Серед тих росіян, хто має кошти для виїзду за кордон і високий освітній рівень (володіє знанням іноземних мов), прихильників західної демократії більше, ніж серед тих, хто ніколи не був за кордоном і не знає мов.
70% росіян не хотіли б жити або працювати на Заході, навіть якщо б у них була така можливість. Лише кожен шостий опитаний хотів би долучитися до західної культури. З тих респондентів, хто все-таки задумається про життя і роботу в західних країнах, основною причиною таких думок вони називають "кращі умови життя" (20%), "бажання забезпечити дітям надійне майбутнє" (19%), "відсутність надійного захисту від свавілля влади (15%).
Опитування проведено 26 - 29 вересня 2014 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1630 осіб у віці 18 років і старше в 134 населених пунктах 46 регіонів Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.