Більшість біженців живуть у містах, а не таборах – звіт

Поділитися
Більшість біженців живуть у містах, а не таборах – звіт Табір біженців у місті Наблус, Палестина © Олександр Хребет, DT.UA
Серед міських біженців, станом на кінець 2018 року, було більше дорослих чоловіків.

В кінці 2018 року 61% біженців у світі жили в містах і міських районах, а не в таборах, всупереч поширеній думці. Більше 55% всього населення світу проживає в міських умовах, і демографічні дані про біженців відображають цю тенденцію або навіть перевершують її в деяких регіонах, йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, який називається "Глобальні тенденції за 2018 рік", представлений на пресконференції в Києві в четвер.

"Сирійські біженці в основному живуть в міських районах, і в останні роки абсолютне кількість міських біженців збільшилася більш ніж удвічі. 98% сирійських біженців (6,3 мільйона осіб) живуть в міських умовах. Переважна більшість, 90%, живуть в приватних будинках, зазвичай орендуючи кімнати, квартири або інші приміщення в міських районах", - йдеться у звіті, який є в розпорядженні DT.UA.

В УВКБ ООН зазначають, що серед міських біженців було більше дорослих чоловіків.

"Більше ніж дві третини сільського населення біженців були молодші 18 років, в той час як менше половини міського населення біженців - діти. Серед дорослого населення біженців 58% міського населення біженців складали чоловіки, порівняно з 47% у сільській місцевості", - випливає зі звіту УВКБ.

УВКБ ООН

Зазначимо, що в рамках "Книжкового Арсеналу" УВКБ ООН, разом із посольством Данії в Україні, організувало "Живу бібліотеку", в якій "живими книжками", що розповідають про досвід біженців, стали письменники Кім Тхюї та Ларрі Трамбле (Канада), Крістіан Хустед (Данія), Імбі Паю (Естонія), Кадер Абдула (Голландія), а також українські експерти з питань біженців Наталія Гуржій (БФ "Рокада") і Максим Буткевич (українська правозахисна організація No Borders).

Детальніше читайте в матеріалі Алли Котляр "Вахід. Історія "біженця"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі