Біля узбережжя Латвії розбився приватний літак Cessna 551. Через незрозумілий курс за ним вилетіли постежити винищувачі країн-членів НАТО, але у кабіні нікого не побачили. Про це повідомили Reuters, BBC, Bild.
Зазначають, що літак, на борту якого, як вважають, були чотири людини, мав приземлитися німецькому в Кельні, Німеччина, але натомість вилетів у Балтику.
"Повітряне судно здійснювало рейс з Іспанії в Кельн, але під час польоту літак змінив маршрут польоту", – йдеться в повідомленні Управління цивільної авіації Латвії.
Двомоторний легкий літак бізнес-класу зареєстрований на приватну австрійську компанію. Він вилетів з іспанського міста Херес та двічі змінював курс – над Парижем і Кельном, попрямувавши у бік Балтійського моря та пролітаючи неподалік від шведського острова Готланд. О 17:37 за Гринвічем [19:37 за Києвом – ред.] в системі FlightRadar24 помітили його стрімку втрату висоти. Потім він зник з радарів та впав у Балтійське море поблизу узбережжя на захід від міста Вентспілс у Латвії.
Це підтвердило Агентство цивільної авіації Латвії (CAA) – наразі проводиться рятувально-пошукова операція за участі кораблів з Латвії та гелікоптерів з Литви та Швеції, щоб якнайшвидше дістатися до місця події.
We are following reports of plane crash in Mutiny Bay, north of Seattle. The aircraft involved is a 55 years old de Havilland Canada DHC-3 Otter with registration N725TH. We received last signal at 22:08 UTC. It was indicating a vertical speed of -7744 fpmhttps://t.co/XDBLgGLF5s pic.twitter.com/bwEhxC5FQk
— Flightradar24 (@flightradar24) September 4, 2022
Цікаво, що, за даними Bild, після зльоту борт повідомив про проблеми з тиском у кабіні. Потім контакт перервався, коли той пролетів Іспанію. На його перехоплення в небо піднялись іспанські та французькі літаки, але їхні пілоти нікого не розгледіли в кабіні.
Нагадаємо, ввечері 17 липня поблизу грецького міста Кавалла розбився український вантажний літак АН-12, що виконував рейс із Сербії до Йорданії. Загинули всі вісім членів екіпажу. Наступного дня Греція подала офіційні скарги Сербії та Україні через падіння цього літака та спричинений цим вибух. Виявилось, що він перевозив 11,5 тонни мінометних боєприпасів сербського виробництва і кінцевим пунктом призначення був Бангладеш.