Адміністрація президента США Барака Обами відмовилася від розширення "списку Магнітського", до якого входять росіяни, причетні, на думку Білого дому, до смерті юриста. Про це повідомило інтернет-видання The Daily Beast.
Інформацію про те, що найближчим часом список розширювати не будуть, підтвердили джерела як у Білому домі, так і в Конгресі, але про причини такого рішення їм невідомо. У Держдепартаменті на прохання прокоментувати положення не відповіли.
Прес-секретар Ради національної безпеки США Кейтлін Хейден заявила, що поповнювати список новими прізвищами в майбутньому все ж планують. Вона підкреслила, що, згідно з законом, розширення списку не обов'язково має відбуватися одночасно з поданням доповіді про виконання "закону Магнітського". Коли саме до переліку буде внесено зміни, Хейден не розповіла.
На додаток до 18 росіян, вже зазначених у "списку Магнітського", туди могли потрапити голова СКР Олександр Бастрикін, банкір Дмитро Клюєв, адвокат Андрій Павлов, син підмосковного чиновника Денис Каців (у вересні на його рахунках вже заморозили 24 мільйони доларів), а також підприємець Владлен Степанов, чоловік колишньої керівниці московської податкової інспекції номер 28 Ольги Степанової.
Про те, що оприлюднений у 2012 році "список Магнітського" буде розширюватися, ЗМІ повідомили влітку 2013 року, незабаром після того, як юриста посмертно визнали винним у справі про несплату податків британським фондом Hermitage Capital.
"Акт імені Сергія Магнітського про підзвітність і верховенство закону" передбачає зокрема, що внесені до списку росіяни не зможуть в'їжджати до США. У відповідь на "список Магнітського" МЗС Росії опублікував "список Гуантанамо", до якого увійшли американці, можливо причетні до арештів і викрадень росіян у третіх країнах. В кінці листопада Європарламент закликав Єврораду створити спільний список російських чиновників, причетних до загибелі Магнітського у 2009 році в московському СІЗО.
Юрист фонду Hermitage Capital Магнітський стверджував, що розкрив схему шахрайства при поверненні ПДВ, за допомогою якої з російського бюджету було викрадено близько 5,4 мільярда рублів. Колеги Магнітського вважають, що його помістили під варту і не надавали достатню медичну допомогу через те, що він викрив співробітників правоохоронної системи.
Раніше повідомлялося про те, що до 10 грудня опозиція, згідно з пропозицією уряду США, повинна була доповнити "список Магнітського", що дозволить застосувати санкції проти представників української влади. !zn