Президент США Дональд Трамп упевнений в необхідності виведення американських військ із Сирії і не змінить своє рішення, незважаючи на відставку міністра оборони Джеймса Меттіса і спецпосланця в коаліції з боротьби проти "Ісламської держави" Брета МакГерка, повідомили в Білому домі.
"Президент із самого початку говорив, що не хоче, щоб ми залишалися в Сирії вічно. Зараз ви бачите кінцевий результат дворічної роботи", - заявив в. о. голови апарату Білого дому Мік Малвені в інтерв'ю телеканалу ABC в неділю, 23 грудня.
Відставки представників адміністрації Трампа Малвені назвав "нормальним явищем при розбіжностях такого роду". Він також заявив, що не знає, чи намагався президент переконати голову Пентагону не залишати свій пост.
"Вони з Меттісом ніколи не могли прийти до згоди", - зазначив керівник апарату Білого дому.
Малвені висловив упевненість, що Трамп виконає свою передвиборчу обіцянку і виведе армійський контингент із Сирії, навіть якщо йому доведеться зіткнутися з опором Пентагону.
"Це обіцянка президента США. Вона може засмутити багатьох, але тим, хто голосував за Трампа, це подобається", - підсумував Малвені.
Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.
На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. Глава Пентагону має намір покинути свій пост 28 лютого, щоб за цей час президент зміг підшукати йому заміну. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконуватиме заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.
Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".