Як пояснив бере участь у реставрації архітектор Адам Ватробскі, під час ремонту повністю перестелити дах вежі, замінити відсутні кам'яні секції облицювання та оздоблення, усунути сліди підтікання води, замінити зносилися частини механізму годинника, оновити скло на чотирьох циферблатах.
Також планується модернізувати систему протипожежної безпеки, обладнувати верхню площадку вежі туалетом для годинникарів, а у вентиляційну шахту вбудувати ліфт – їм будуть користуватися робітники під час реставрації, його збережуть і після реставрації з тим, щоб у рідкісних випадках їм могли користуватися відвідувачі. Висота вежі 96 метрів, нагору ведуть 334 сходинки.
Демонтувати дзвони під час реставрації потрібно з міркувань безпеки – частота звуку дзвонів дуже висока, сила – оглушительна. Для робітників на висоті раптово почути звук удару молота в дзвін – небезпечно для життя. Крім цього робітники не зможуть спілкуватися, адже годинник б'є кожні 15 хвилин.
Башта відома у всьому світі за назвою головного годинного дзвону – Біг-Бена. Він важить 13,7 тонни, кожну годину по ньому стукають молотки, додаткові дзвони б'ють з 15-хвилинним інтервалом. Дзвін працював останні 157 років майже без пауз, останній раз на профілактику механізми закривали в 2007 році, серйозний ремонт проводився більше 30 років тому - в середині вісімдесятих. Рішення почати реставрацію зараз прийнято у зв'язку з результатами інспекції годин: з'ясувалося, що потребують ремонту маятник, сам механізм і, власне, вежа.
Біг-Бен дзвонив щогодини протягом останніх 157 років, тепер же жителів і гостей Лондона чекає чотири роки тиші. Раніше Біг-Бен замовкав для обслуговування в 2007 році, а до того - в 1983-1985 році для попередньої масштабної реконструкції.