Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду, який не включає додаткову допомогу Україні та Ізраїлю. Про це йдеться на сайті Білого дому.
«У четвер, 16 листопада, 2023 року, президент підписав закон… «про подальші асигнування та інші розширення 2024 року», який надає федеральним агентствам асигнування на 2024 фінансовий рік до 19 січня на продовження проєктів і заходів, профінансованих у чотирьох законопроєктах про асигнування. Для решти восьми законопроєктів про асигнування надається фінансування до 2 лютого 2024 року», – йдеться у повідомленні.
Напередодні лідер більшості Чак Шумер заявив, що комбінований пакет національної безпеки, який включає допомогу Україні та Ізраїлю, верхня палата Конгресу розгляне після Дня подяки – 23 листопада. До цього пакету також має увійти допомога Тайваню та посилення кордону. Раніше очільник республіканської меншості у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл припустив, що 40-й президент Рональд Рейган перевернувся б у могилі, якби дізнався, що республіканці у Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією.
Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали. Обрізали, аби не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано американську військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде й то менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Як працюють «американські інвестиції» пояснює Іван Верстюк у статті на ZN.UA «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше».