З понеділка, 1 січня, почала діяти нова угода, яка змінила лінію кордону між Бельгією й Нідерландами.
Бельгійська та голландська влади підписали відповідну угоду в листопаді минулого року, більш ніж через 170 років після того, як кордони країн були узгоджені, повідомляє DW.
Внаслідок обміну територіями Бельгія отримала півострів площею у 3 гектари, а Нідерланди – 16 гектарів. Підставою для зміни кордонів стала зміна русла річки Маас між муніципалітетом Эйсден у Нідерландах та бельгійським муніципалітетом Візе.
Зміна русла річки призвела до того, що два нежилих півострови, які належать Бельгії, опинилися на голландській стороні річки, а частина голландської території опинилася на бельгійській стороні Маасу.
Це ускладнювало дії правоохоронців. Більшість проблем були пов'язані з колишнім островом Бельгії. У разі повідомлення про правопорушення правоохоронці Нідерландів не могли туди заходити. А бельгійські поліцейські могли дістатися туди тільки на човні, так як вони не можуть їхати транзитом через територію сусідньої країни.
Близько чотирьох років тому на цьому острові знайшли обезголовлене тіло, і поліція довгий час не могла почати розслідування. Після цього держави вирішили домовитися про обмін сусідніми територіями.
Як повідомлялося раніше, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, під час історичного візиту у Грецію, пред'явив Афінам територіальні претензії.