Спочатку вважалося, що близько 200 тисяч бджіл, що живуть у вуликах на даху, загинули у вогні. Однак бджоляр собору Ніколя Жеан підтвердив, що бджоли живі і гудуть, повідомляє BBC
Жеан доглядав за трьома вуликами собору з 2013 року, коли вони були встановлені. Це було частиною ініціативи щодо збільшення кількості бджіл у Парижі. Вулики розташовані на вершині ризниці у південній частині Нотр-Дама, приблизно на 30 м нижче головного даху. Саме завдяки цьому їх не торкнулося полум'я. Крім того, європейські бджоли - на відміну від інших видів - залишаються у вулику після того, як відчують небезпеку, поїдаючи мед і захищаючи бджолину матку. Звичайно, висока температура згубна для бджіл, і вони б загинули, вилетівши, але будь-який дим бджіл п'янить, і вони засинають. Це зазвичай використовують бджолярі, працюючи на пасіках, щоб отримати доступ до вулика.
"Мені було неймовірно сумно через Нотр-Дам, тому що це така красива будівля", - сказав Жеан в інтерв'ю.
"Але чути, що є життя, коли справа стосується бджіл, це просто чудово. Слава богу, полум'я не торкнулося їх, - додав він. - Це диво!"
Минулого літа в Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській та інших областях України була зафіксована масова загибель бджолиних сімей. У деяких господарствах загинули всі бджоли. Збитки бджолярів оцінюються десятками мільйонів гривень.
Пасічники вважають, що відповідальність за загибель бджіл лежить на агропідприємствах, що обробляють поля інсектицидами з порушеннями регламенту.
Україна є одним з найбільших виробників меду в Європі. В Україні налічується близько 400 тисяч бджолярів, які сумарно виробляють в середньому 70 тисяч тонн меду на рік.