В одній з найбідніших країн Африки пройшла одна з найдорожчих передвиборних кампаній в світі. На пост президента Мадагаскару претендували 36 кандидатів. Як мінімум шість з них брали участь у виборчій кампанії на гроші Росії, стверджує BBC. Причому серед тих, кого підтримувала Росія, міг бути і обраний глава держави Андрі Радзуеліна, інавгурація якого відбулася 19 січня.
Переможець виборів не відповів на питання кореспондента BBC, "чи підтримують його росіяни". У той же час два колишні кандидати в президенти Мадагаскару розповіли BBC, що отримували гроші від "туристів" з Росії. Транші по кілька тисяч євро могли передаватися готівкою, натомість з кандидатами укладали контракт: ближче до дня голосування - 7 листопада 2018 року - вони повинні були підтримати ту креатуру росіян, яка матиме найбільші шанси на проходження у другий тур.
Прямо про роботу з росіянами повідомили двоє кандидатів у президенти: пастор Майол і колишній прем'єр-міністр країни Жан-Омер Берізіки. З пастором Майолом працювали троє російських політтехнологів - Андрій Крамар, Роман Поздняков і Володимир Бояришев. За його словами, росіяни зробили за нього виборчу заставу в 12 тисяч євро, сплатили агітаційні ролики на телебаченні і передали особисто йому п'ять тисяч євро готівкою. Колишній прем'єр-міністр Мадагаскару Жан-Омер Берізіки розповів, що росіяни обіцяли йому два мільйони доларів, але він отримав лише невелику суму. У його передвиборному штабі кажуть, що з кандидатом співпрацював політтехнолог Максим Шугалей. Він нібито обіцяв технічну підтримку і давав вказівки, що потрібно робити, намагаючись контролювати вибори.
За інформацією авторів фільму BBC, команду російських політтехнологів, які працюють на виборчих кампаніях у різних країнах Африки, фінансує російський бізнесмен Євген Пригожин. У листопаді 2018 року про те, що політичні консультанти, пов'язані з бізнесменом, працюють на Мадагаскарі (а також в інших країнах Африки) повідомляв Bloomberg.
Представники Євгена Пригожина заявили, що підприємець "не має жодного відношення до проектів, які можуть реалізовуватися політтехнологами в Африці, або до самих політтехнологів".
Раніше газета The Washington post писала про те, що російський олігарх Євген Пригожин робить за Путіна брудну роботу. Його "відбитки" були виявлені на трьох найбільш чутливих операціях Володимира Путіна. Мова йде про втручання в американські вибори в 2016 році, підтримку бойовиків на Сході України, надання силової підтримки режиму в Сирії. Для своїх злочинів Москва використовує так званих "зелених чоловічків". І Пригожин, схоже, "зелений гігант", який допомагає цій машині функціонувати.