Колишній віцепрезидент і потенційний кандидат від Демократичної партії Джо Байден провів зустріч зі своїми головними радниками у себе вдома в штаті Делавер. Газета Washington Post пише, що Байден організував цю зустріч, щоб спробувати перезавантажити свою виборчу кампанію і, можливо, останню спробу зберегти свою кандидатуру.
В цей день Байден не проводив публічні зустрічі, зазначає газета.
Після сумних результатів на кокусах в Айові, де Байден посів лише 4 місце з 15,8% голосів, його кампанія тепер одночасно намагається знизити очікування. Деякі припускають, що вони будуть вважати перемогою місце не нижче третього.
Сам Байден сказав, що не збирається зніматися з перегонів.
Протягом своєї багаторічної кар'єри Байден рідко звільняв працівників, тому будь-які зміни, ймовірно, будуть означати внутрішній перерозподіл обов'язків. І він хоче поставити на керівні посади у своїй кампанії нових молодих людей, які нещодавно приєдналися до його штабу.
Піт Буттіджич виграв перші в цьому році кокуси Демократичної партії у штаті Айова, випередивши сенатора від Вермонта Берні Сандерслише на сім сотих відсотка. Кокуси в Айові були проблемними з технічних причин та через затримку з публікацією результатів. У п'ятницю Демократична партія Айови розповіла, що обробила 100% виборчих ділянок в штаті. Буттіджич набрав 26,198% голосів, а Сандерс - 26,128%. Але ці результати можуть переглянути.
Айова і Нью-Гемпшир першими проводять кокуси і праймеріз. Айова організовала кокус 3 лютого. Другим на праймеріз 11 лютого повинен визначитися Нью-Гемпшир. Переможці отримують увагу американських медіа, підтримку спонсорів та статус лідера гонки, який може вплинути на виборців в інших штатах.
Айова і Нью-Гемпшир першими обирають по одному кандидату з претендентів від демократів і республіканців. Їх імена з'являться в бюлетені для загальних виборів 3 листопада. Незалежні кандидати та кандидати від інших політичних партій потрапляють у виборчий бюлетень за іншою схемою.
Деякі штати (наприклад, Айова) вибирають цих делегатів – або виборців на з'їздах – через систему кокусів. Інші (наприклад, Нью-Гемпшир) використовують праймеріз.
Президентські вибори в США 2020 року заплановано на 3 листопада. У них може бути обраний 46-й президент США (у випадку, якщо Дональд Трамп не буде обраний на другий термін). Згідно з Другою статтей Конституції США, для обрання президентом Сполучених Штатів Америки особа повинна бути громадянином США за народженням, не молодше 35 років, які прожили на території країни не менше 14 років.
Найчастіше кандидати висуваються від однієї з політичних партій США в ході праймеріз - інститут первинних президентських виборів, за результатами яких спрямовуються делегати на загальнонаціональну партійну конвенцію, де має бути визначений єдиний партійний кандидат у президенти.