Про це повідомляє The Guardian, нагадуючи, що ім'я загиблого солдата – Вадим Костенко. Він загинув при загадкових обставинах на військовій базі неподалік Латакії. Командир його підрозділу прийшов особисто додому до його батьків, щоб повідомити про смерть Вадима.
Сьогодні у Міністерстві оборони пояснили, що хлопець нібито вчинив самогубство через проблеми у стосунках з жінкою. Але батьки Костенка не вірять в цю історію.
"Я ніколи не повірю в цю версію. Ми щодня говорили по телефону по півгодини, інколи впродовж години. В неділю він був життєрадісним, веселим, він сміявся", - розповідає мати загиблого солдата Світлана.
Сьогодні стало відомо про смерть першого солдата-контрактника Росії в Сирії. При цьому Москва вперше не приховувала його загибель. Оскільки з початку військової агресії проти України влада Росії приховує втрати своєї армії. Похорони загиблих солдатів тримають в таємниці, а їхні родини залякують.
Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла про перших загиблих росіян в Сирії. Представники опозиційної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини" підтвердили факт загибелі росіян, проте не привели деталей. Між тим, за інформацією спостерігачів, мова йде не про представників регулярної армії, які воюють в Сирії, а про добровольців.
У той же час українська розвідка повідомила про загибель 26 російських військових у Сирії зі складу 810 окремої бригади морської піхоти (Севастополь) Берегових військ Чорноморського флоту.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.