Сирійський президент Башар Асад оголосив у вівторок загальну амністію.
На свободу буде відпущено засуджених за дезертирство і ухилення від військової служби. Згідно з президентським указом, розміщеним на сайті офіційного інформаційного агентства САНА, амністія поширюється на тих злочинців, які вчинили протиправні дії до 29 жовтня 2013 року, пише ВВС.
Нагадаємо, минулого разу президент Сирії оголосив загальну амністію 16 квітня 2013 року. У президентському указі зазначалося, що засуджені до смертної кари "будуть відбувати покарання у вигляді примусових робіт". Цей крок входив у заявлений президентом план з врегулювання кризи у Сирії.
Ще одну амністію було оголошено у Сирії у січні 2012 року - вона мала обмежений характер і стосувалася осіб, заарештованих за участь в антиурядових вуличних виступах.
Політичні противники сирійського лідера не сумніваються в тому, що цей крок він зробив у розрахунку на певні дивіденди з боку електорату.
Вибори нового голови сирійської держави відбудуться у 2014 році. Башар Асад має намір взяти у них участь - у будь-якому разі, він вже повідомив журналістам, що не бачить ніяких перешкод для цього кроку.
Голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Михайло Маргелов вважає, що оголошена президентом Сирії Башаром Асадом амністія буде сприяти політичному врегулюванню у країні, якщо вона буде дійсно загальною. Таку думку російський сенатор висловив РБК.
"Якщо нинішня амністія дійсно "загальна", то це значний внесок у запропоновану Асадом у січні 2013 року програму політичного врегулювання ситуації. Доречно нагадати, що повна амністія і гарантії безпеки противникам влади входили до числа обов'язкових заходів цієї програми. А першочерговою умовою припинення громадянської війни Асад називав у своєму плані припинення фінансової підтримки терористів Заходом і монархіями Затоки. Асад запропонував припинити військові дії і скликати багатосторонню конференцію для формування нового уряду", - зазначив Маргелов.
За його словами, сьогодні реалізація цієї програми керівництвом Сирії своєчасна. По-перше, запропоноване Росією знищення сирійської хімічної зброї відсунуло "червону межу", за якою Захід планував обстрілювати територію країни. По-друге, лідери Заходу позбулися підтримки своїх планів межах власних держав. По-третє, нехай і з труднощами, але підготовка до Женеви-2 так чи інакше просувається. Показово, що від участі у цій конференції ухиляються саме ісламістські терористичні угрупування. !zn
Читайте також:
Президент Сирії оголосив загальну амністію
Башар Асад звернувся до народу Сирії з планом вирішення конфлікту