Банк Ватикану має намір позбутися іміджу сховища офшорних грошей

Поділитися
Банк Ватикану має намір позбутися іміджу сховища офшорних грошей Банк Ватикану має погану репутацію © luxlux.net
Через небажання Банку Ватикану піддавати список клієнтів зовнішньої перевірки давно ходили чутки про те, що банк містить таємні рахунки італійських політиків або зберігає гроші, пов'язані з організованою злочинністю.

У лютому Папа Римський Бенедикт XVI одним зі своїх останніх розпоряджень перед відходом зі Святого престолу призначив на пост глави Банку Ватикану Ернста фон Фрайберга - 54-річного німецького промисловця, аристократа і католика, нагадує The New York Times.

За словами автора статті Рейчел Донадыо, кандидатура фон Фрайберга була висунута завдяки кадровому агентству, що не має відношення до Ватикану, що вже саме по собі було революційним кроком. Крім того, фон Фрайберг - перший неіталієць на посаді голови банку з моменту його заснування в 1942 році.

"В останні роки Банк Ватикану піддавався тиску з боку влади ЄС і Банку Італії. Вони наполягали на тому, щоб банк позбувся репутації сховища офшорних грошей і погодив свої практики з європейськими нормами в боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Тільки за цієї умови банку можна було працювати з євро. Поки банк не виконає всі умови у повному обсязі, Ватикану буде складніше знаходити ділових партнерів, а витрати будуть вищими", - пише Донадіо.

За її словами, фон Фрайберг у своєму першому інтерв'ю з моменту вступу на посаду заявив, що збирається підвищити прозорість банку: створити веб-сайт, видавати щорічні звіти і частіше зв'язуватися зі ЗМІ.

Автор нагадує, що через небажання Банку Ватикану піддавати список клієнтів зовнішній перевірці давно ходили чутки про те, що банк містить таємні рахунки італійських політиків або зберігає гроші, пов'язані з організованою злочинністю. Фон Фрайберг, у свою чергу, заявив, що банк набув поганої репутації частково через брак комунікації з зовнішнім світом, частково від "лихослів'я новинних ЗМІ та схильності італійців до створення теорій змови". За його словами, він переглянув список клієнтів і не знайшов там жодного імені, згадуваного газетами: "ні якогось мафіозного боса, ні якогось політика, ні Усами бен Ладена".

Також фон Фрайберг підкреслив, що банк став частіше повідомляти про підозрілі операції і в минулому році заявив про шість, а в цьому році за одні тільки минулі п'ять місяців збирається повідомити про сім таких операції.

Читайте також:

Головний банкір Ватикану відправлений у відставку

Єврокомісія запідозрила Італію в махінаціях

Ватикан пояснив розслідування стосовно своїх банкірів "непорозумінням"

Італійські правоохоронці запідозрили у фінансових махінаціях Банк Ватикану

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі