Балтійські країни готові прийняти американські війська на постійній основі

Поділитися
Балтійські країни готові прийняти американські війська на постійній основі © U.S. Army
Глави МЗС побоюються, що рішення США скоротити військовий контингент в Німеччині послабить протидію російської загрози.

Литва Латвія і Естонія підтримують присутність американських військ у Європі і готові приймати у себе союзників на постійній основі, заявили міністри закордонних справ трьох Балтійських країн, передає ERR.

Повідомляється, що глави МЗС країн Балтії зробили цю заяву на прес-конференції в Талліні відповідь на питання  про те, чи не побоюються дипломати, що рішення Вашингтона скоротити чисельність американських військових в Німеччині послабить протидія російської загрози.

"з точки зору Естонії, говорити про те, що в Європі дуже багато підрозділів США не доводиться. Навпаки їх не вистачає і ми б хотіли бачити тут більше американських солдатів. Якщо ж висновок відбудеться, то нам доведеться відновити рівновагу силами НАТО. Однак я впевнений, що політика стримування, без сумніву, буде продовжена", - відповів глава МЗС ЕР Урмас Рейнсалу.

З естонським колегою погодився і голова латвійського Мзс Едгар Ринкевич.

"Нас не радує зміна позицій США. Я повністю згоден з Урмасом, в Європі могло б бути більше американських військ», - сказав Ринкевич.  

На думку міністра закордонних справ Литви Лінаса Линкявичюса, участь США в забезпеченні безпеки Європи слід зберегти за будь-яку ціну.
" Слід зберігати залучення США у справу забезпечення європейської безпеки будь-яким способом, включаючи військову присутність", - зазначив литовський міністр. 

Нагадаємо, що в середині червня США повідомили про плани скоротити військовий контингент, пояснивши це тим, що Берлін не виконав зобов'язань по фінансуванню НАТО. Усього в Німеччині розміщені 34,5 тис. американських військових. До вересня звідти будуть виведені 9,5 тис. солдатів. Деяких з цих військових переведуть в Польщу, в інші країни-союзниці, а також повернуть в США.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі