Президент США Джо Байден під час зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що Конгрес буде винним у «близькому до злочинного нехтуванні», якщо не ухвалить фінансування для України, пише Reuters. Він також подякував канцлеру за його лідерство в наданні військової допомоги Києву.
Шольц, який прибув до Вашингтону, щоб підтримати зусилля Байдена отримати фінансування для України, зустрівся з президентом у Білому домі, де лідери обговорити війну Росії з Україною, а також кризу на Близькому Сході .
Виступаючи перед журналістами перед зустріччю, Шольц сказав, що його надихнув крок Сенату в четвер висунути законопроект на суму 95,34 мільярда доларів, який включає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню після блокування республіканцями компромісного законодавства, яке включало реформи імміграційної політики.
Білий дім упродовж кількох місяців попереджав, що нездатність законодавців надати допомогу Києву зашкодить його здатності боротися з Росією.
«Нездатність Конгресу Сполучених Штатів підтримати Україну, якщо вона станеться, близька до злочинного нехтування. Це обурливо», – сказав Байден.
У свою чергу, Шольц наголосив, що тішиться прийнятим Євросоюзом рішенням про виділення фінансової допомоги бюджету України.
«Також Німеччина готова збільшити свою підтримку постачанням зброї. І, сподіваюся, Конгрес, Палата представників, підтримає вас і прийме рішення про надання необхідної підтримки», — додав він.
За його словами, останнім часом Німеччина зробила вирішальний внесок у підтримку України у відбитті повномасштабного російського вторгнення.
«Те саме має зробити і решта Європи, а також Сполучені Штати», – сказав він, зазначивши, що президент Росії Владімір Путін розраховує на згасання підтримки України.
Він сказав, що його зустріч із американськими сенаторами з обох партій показала, що експерти із зовнішньої політики та безпеки в американському Конгресі розуміють необхідність постійної підтримки України.
Шольц додав, що у інтерв'ю консервативному американському ведучому ток-шоу Такеру Карлсону, яке вийшло в ефір у четвер, Путін розповів «абсолютно абсурдну історію про причини цієї війни».
«Є чітка причина — це бажання президента Росії анексувати частину України», — сказав він.
Відповідаючи на запитання про пропозицію Путіна щодо обміну полоненими – американського журналіста Евана Гершковича з Wall Street Journal, який майже рік утримується в Росії, в обмін на Вадима Красікова, засудженого за вбивство чеченського дисидента в Берліні у 2019 році, Шольц сказав, що подібні питання слід обговорювати конфіденційно.
Перед поїздкою до США Шольц висловив побоювання, що Німеччина недостатньо велика, щоб компенсувати різницю у допомозі Україні, якщо Сполучені Штати припинять постачати зброю для Сил Оборони України.