Військова поведінка Ізраїлю в Газі "перейшла всі межі" — Байден

Поділитися
Військова поведінка Ізраїлю в Газі © EPA-EFE/Ting Shen
Підтримка Джо Байдена Ізраїлю спричинила політичні втрати.

Президент Байден заявив 8 лютого, що військова кампанія Ізраїлю в Газі "перейшла всі межі", і висловив сподівання, що нинішні переговори про звільнення заручників в обмін на довгострокову паузу можуть закласти основу для зміни перебігу війни, повідомляє The Washington Post.

"Я зараз дуже наполегливо працюю над тим, щоб досягти домовленості про припинення вогню щодо заручників. Я невтомно працюю над цією угодою, тому що я думаю, що якщо ми зможемо отримати відстрочку, початкову відстрочку — я думаю, що ми зможемо продовжити її, щоб збільшити перспективу того, що бойові дії в Газі зміняться", — сказав Джо Байден.

Варто зазначити, що серед лівої частини Демократичної партії зростає гнів через війну в Газі та її величезні жертви серед цивільного населення. За даними Міністерства охорони здоров'я Гази, в результаті ізраїльських авіаударів і рейдів за останні чотири місяці загинуло понад 27 000 палестинців, що призвело до гуманітарної катастрофи в густонаселеному анклаві з населенням понад 2 мільйони осіб.

Підтримка Байдена Ізраїлю коштувала йому політичних втрат, оскільки молоді виборці, а також американці арабського походження і мусульмани різко засудили його ставлення до війни. Тим не менш, Конгрес обговорює законопроєкт про зовнішню допомогу, який передбачає виділення Ізраїлю 14 мільярдів доларів, і який у четвер 8 лютого подолав ключовий поріг у Сенаті.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу все більш зухвало ставиться до перспективи рішення про дві держави — яке, за словами Байдена, має відбутися після закінчення війни — і цього тижня відхилив угоду, яка передбачала звільнення деяких ізраїльських заручників в обмін на довгострокову паузу в бойових діях на час перебування в регіоні держсекретаря США Ентоні Блінкена.

У четвер 8 лютого Байден також видав меморандум про національну безпеку, який закликає Державний департамент отримати письмові запевнення від країн, які отримують американську зброю, що вони дотримуватимуться існуючих американських стандартів. Вони включають в себе дотримання міжнародного права і те, що одержувачі сприятимуть — і не будуть "свавільно відмовляти, обмежувати або іншим чином перешкоджати" транспортуванню гуманітарної допомоги США. Цей меморандум з'явився у відповідь на зростаючу критику з боку провідних демократів щодо військової кампанії Ізраїлю і того, чи дотримується він міжнародного права, незважаючи на отримання американської зброї й мільярдів доларів допомоги.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі