Президент США Джо Байден на пресконференції після саміту лідерів «Великої сімки» (G7) підтвердив: відносини між РФ і США знаходяться «в низькій точці», однак співпраця можлива, зокрема, у сферах, пов’язаних зі зміною клімату та ситуацією на Близькому Сході.
США рухатимуться в напрямку, де Росія має свої власні проблеми, пов'язані з економікою, пандемією COVID-19, США та Європою загалом, а також із Близьким Сходом, пише liga.net.
На запитання журналістів, як діятиме для того, щоб змінити поведінку президента Росії Владіміра Путіна, Байден відповів: :«Немає ніякої гарантії, що ви зможете змінити поведінку людини або його країни. Автократи мають величезну владу і їм не потрібно відповідати перед народом».
Ну думку президента США, Росія займається діяльністю, яка суперечить міжнародним нормам. Втім, великі апетити Кремля можуть призвести до проблем. «Вона (Росія – ред.) також відкусила деякі реальні проблеми, які їй буде важко пережувати».
Президенти США і Росії зустрінуться 16 червня. У Кремлі підтвердили, що Джо Байден і Владімір Путін зустрінуться в швейцарській Женеві. Спільної пресконференції президентів за підсумками переговорів не буде.
Байден має намір обговорити з Путіним хакерську атаку з боку Росії на американську компанію Colonial Pipelinе, яка відбулася на початку травня, питання безпеки та контролю над озброєннями, порушення прав людини тощо.
У колонці для WP американський лідер позначив порядок денний переговорів із Владіміром Путіним. Байден також пообіцяв попередити Путіна про відповідальність за втручання в справи інших країн.
Зустріч із Путіним перевірить «межі дипломатії» Байдена, пише The Washington Post. Колишній посол США в Україні Джон Гербст вважає, що реакція Вашингтона на кібератаки була недостатньо швидкою, а відмова від санкцій проти «Північного потоку-2» напередодні саміту - помилкою.