Президент Джо Байден та його південнокорейський колега Юн Сук Йоль у суботу домовилися про проведення більш масштабних військових навчань та розгортання більшої кількості американської зброї, якщо це знадобиться для стримування Північної Кореї, - повідомляє "Голос Америки ".
Лідери також запропонували відправити до Пхеньяну партію вакцин проти COVID-19 і допустили можливість проведення переговорів з Кім Чен Ыном.
Байден і Юн Сук Йоль заявили, що багаторічний союз обох країн має розвиватися не тільки для того, щоб протистояти загрозам з боку Північної Кореї, а й для того, щоб Індо-Тихоокеанський регіон залишався «вільним і відкритим», а глобальні ланцюжки постачань були б надійно захищені.
Два лідери зустрілися сьогодні в Сеулі вперше після інавгурації нового президента Південної Кореї, яка відбулася 11 днів тому. Відносини між давніми союзниками були затьмарені розвідданими, що свідчать про те, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин готовий провести ядерні або ракетні випробування під час візиту президента США на Корейський півострів.
Юн висловив бажання отримати додаткові гарантії, що Сполучені Штати посилять сили стримування загроз з боку Північної Кореї. У спільній заяві Байден підтвердив зобов'язання Сполучених Штатів захищати Південну Корею у разі потреби за допомогою ядерної зброї.
Обидві сторони домовилися розглянути можливість розширення спільних військових навчань, які останніми роками були скорочені через COVID-19 та посилення ініціатив щодо зниження напруженості у відносинах із Півночі.
Відповідно до заяви, Сполучені Штати також пообіцяли розгорнути на півострові «стратегічні засоби», які зазвичай включають дальні бомбардувальники, ракетні підводні човни або авіаносці, якщо це буде необхідно для стримування Північної Кореї.
Обидва лідери заявили, що вони віддані ядерному роззброєнню Північної Кореї та відкриті для дипломатичних переговорів із Пхеньяном.
«Що стосується того, чи я зустрінусь з лідером Північної Кореї, це залежатиме від того, наскільки він щирий і серйозний», — заявив Байден на спільній прес-конференції.
Союз США та Південної Кореї, що виник під час Корейської війни 1950–1953 років, має розвиватися далі, щоб Індо-Тихоокеанський регіон залишався «вільним та відкритим», сказав Байден.
Він наголосив, що альянс був побудований на протидії силовій зміні кордонів, явно посилаючись на війну, яку зараз Росія веде проти України та претензії Китаю на володіння Тайванем.
У спільній заяві міститься заклик до збереження миру та стабільності у Тайванській протоці та свободі судноплавства в Південно-Китайському морі.
Зміни у міжнародній торгівлі та ланцюжках поставок дали Сполученим Штатам та Південній Кореї новий імпульс для поглиблення відносин, сказав Юн, закликавши до співпраці у галузі виробництва електричних батарей та напівпровідників.
Байден скористався візитом, щоб голосно заявити про інвестиції південнокорейських компаній у Сполучені Штати, зокрема сказавши про намір компанії Hyundai Motor Group інвестувати близько 5,5 мільярдів доларів у будівництво першого американського спеціалізованого заводу з виробництва повністю електричних автомобілів та акумуляторів у Сполучених Штатах.
У п'ятницю лідери двох країн відвідали напівпровідниковий завод Samsung, де Байден сказав, що такі країни, як США та Південна Корея, потребують тіснішої співпраці для захисту економічної та національної безпеки, а також «спільних цінностей».
Юн сказав, що концепція економічної безпеки буде включати співпрацю у разі потрясінь на валютному ринку.
Президент Південної Кореї, який прагне відігравати активнішу роль у регіональних питаннях, заявив, що його країна приєднається до Індо-Тихоокеанського економічного плану Байдена (IPEF), про що буде оголошено під час поїздки. Це дозволить Сеулу встановити стандарти щодо трудового законодавства, охорони навколишнього середовища та ланцюжків постачання.
Хоча офіційні особи Білого дому спробували применшити будь-які однозначні заяви щодо протидії Китаю, ця тема поїздки Байдена привернула увагу з боку Пекіна.
«Ми сподіваємося, що США підкріплюватимуть свої слова справами та працюватимуть з країнами регіону над зміцненням солідарності та співпраці в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а не замишлятимуть розкол та конфронтацію», — заявив у Твіттері китайський постпред у відносинах із Корейським півостровом Лю Сяомін.