Байден «допоміг» Путіну, коли назвав його вбивцею — The Washington Post

Поділитися
Байден «допоміг» Путіну, коли назвав його вбивцею — The Washington Post © Сайт президента России
Кремль дуже чутливо ставиться до «образу» Путіна.

Найбільш неприємним ударом для «іміджу» російського президента Володимира Путіна за останній час став не епітет лідера США Джо Байдена, який назвав його "вбивцею", а насмішка ув'язненого критика Кремля Олексія Навального, який назвав Путіна "дідом у бункері", пише The Washington Post.

Відокремлений від громадськості в оточенні служб безпеки, Путін більшість часу проводить на заміській дачі, яка «обладнана» спеціальною продезінфікованою кімнатою для відвідувачів. Навальний неодноразово використовував свій коментар про «діда в бункері», і це призвело до того, що такий «образ» почав закріплюватися за російським президентом. Путін - це вже не «російський ведмідь», а «переляканий пенсіонер».

При цьому, в Росії культивують образ 68-річного Путіна, як динамічного лідера, а 78-річного Байдена називають «пристаркуватим».

Член російського парламенту Петро Толстой заявив, що Байден страждає від "політичної деменції". Російський телеведучий Дмитро Кисельов назвав Байдена "американським пацієнтом", додавши, що "в якийсь момент Байдену доведеться зіштовхнутися з неминучим" -  віком, який наздоганяє. Цього місяця Кисельов насмішливо прокоментував кадри, де Байден упав на сходах під час посадки на літак, провівши паралель із "Віднесеними вітром".

Байден викликав хвилю обурення серед керівництва Росії після того, як 17 березня в інтерв'ю ABC News назвав Путіна "вбивцею". Але деякі російські аналітики вважають, що Байден навпаки зробив «подарунок» Путіну, адже його партія "Єдина Росія" впала в популярності напередодні виборів.

А слова Байдена показали Путіна впливовим лідером, який вступив у суперечку із зовнішнім ворогом, замість того, щоб ховатися від пандемії.

"Що стосується внутрішньої політики, коментар Байдена допоміг Путіну, тому що у нього останнім часом не вистачало тем для обговорень. Антиамериканізм - це те, що про що любить говорити російська влада. Основа режиму в Росії – антизахідна стратегія, і вона дуже часто використовується Кремлем", - заявив політолог Костянтин Гаазе з Московського центру Карнегі.

Редакційна стаття газети "Коммерсант" навіть прогнозує, що "завдяки Байдену" партія Путіна "Єдина Росія" може здобути більше місць у нижній палаті парламенту.

"Джо Байден, схоже, надав стимул, який допоможе об'єднати російське суспільство навколо Путіна напередодні виборів до Думи. Коментар Байдена пролунав дуже вчасно. Адже образ ворога, який експлуатується з 2014 року, починав згасати", - йдеться в статті.

Путін ніколи не проводив дебатів проти внутрішньополітичного опонента, але запросив Байдена на публічну дискусію 18 березня. Потім Путін вирушив до сибірської тайги на вихідні, покинувши свою схованку.

Кремль дуже чутливо ставиться до «образу» Путіна. Він заперечував звіт видання "Проект" про те, що російський президент насправді живе у Сочі на Чорному морі, і в його тамтешній резиденції побудували копію московського офісу, щоб приховати цей факт. Звіт агентства покладався на розклад польотів та джерела в Кремлі.

У січні оточення Путіна захищало його від обурливих коментарів, які викликало відео Навального в YouTube про "Палац Путіна", яке зібрало більше 115 мільйонів переглядів. Кремль заперечував, що палац був побудований для Путіна, а пізніше старий друг президента мільярдер Аркадій Ротенберг сказав, що нерухомість належить йому.

Тим часом Росію вдарили нові санкції США та Європейського Союзу через отруєння та ув’язнення Навального, цілком можливо, що будуть і нові санкції. Кремль тим часом заперечує свою причетність до отруєння дисидента.

Ув’язнення Навального в січні після повернення до Росії і безліч драконівських законів, щоб придушити інакомислення – спричинили протести у понад 100 містах Росії та розпалили гнів серед молодих росіян, багато з яких вважають Путіна репресивним лідером.

Але нещодавно Путін знову потрапив у поле зору громадськості. Він з’явився перед публікою на стадіоні "Лужники", щоб відзначити річницю анексії Криму Росією.

Потім Путін зустрівся із журналістами у Туві в Сибіру, ​​де він проїхав через засніжений ліс на всюдиході. Цей захід спланували задовго до коментаря Байдена про "вбивцю", він дозволив Путіну показати себе в образі «мужика», який любить природу.

«Він хотів показати людям, що у нього міцне здоров’я, і він все ще наближений до матері-природи. Електорат Путіна отримав чітке повідомлення», - вважає Гаазе.

У Сибіру Путін був одягнений у куртку з овчини, як і міністр оборони Сергій Шойгу.

«Найрідкісніші кадри! Російського президента ніколи не бачили таким!», - кричали заголовки прокремлівських ЗМІ.

"Краще не показуйте це Байдену", - написав у твіттері російський журналіст Дмитро Смирнов.

Російський опитувальник "Левада-центр" цього місяця повідомив, що підтримка партії Путіна впала до восьмирічного мінімуму, і лише 27 відсотків респондентів готові за неї проголосувати, якби вибори відбувалися 14 березня.

На зустрічі минулого місяця з редакторами газет Путін укотре виклав свою ідеологію, вихваляючись російським патріотизмом та унікальним «генетичним кодом», який відрізняє Росію від Заходу.

За його словами, «Росія - молода, сповнена життя нація, на відміну від інших суспільств, які старіють». Але Гаазе заявив, що така ідеологія останнім часом втрачає свою популярність, а епоха політичної невразливості Путіна починає відходити в минуле.

"По суті, Путін – це радянська людина, яка не може відродити Радянський Союз, але всіма силами намагається це зробити", - сказав Гаазе.

Останнім часом розмови Путіна про російську гідність та критика на адресу Заходу не знаходять глибокого резонансу, вважає аналітик.

Президент США Джо Байден вважає свого російського колегу Владіміра Путіна вбивцею. В інтерв'ю він сказав, що глава Кремля заплатить за втручання в американські вибори.

Байден розповів, що попередив Путіна про потенційну реакцію на втручання у вибори під час телефонного дзвінка в кінці січня.

Апарат директора Нацрозвідки США у вівторок опублікував розсекречений звіт про іноземне втручання у вибори 2020 року, в результаті якого президент Росії керував радикальними зусиллями, спрямованими на очорнення кандидатури Байдена.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі