Багато країн не готові до «енергетичного переходу» — The Guardian

Поділитися
Багато країн не готові до «енергетичного переходу» — The Guardian © ecoport.org.ua
Багато держав ще не встановили важливих кліматичних цілей.

Світу терміново потрібна нова енергетична політика, яка допоможе поставити країни на шлях досягнення вуглецевої нейтральності та почати реальну боротьбу з проблемою зміни клімату, оскільки більшість держав фактично готуються повернутися до використання викопного палива замість того, щоб сприяти «екологічному відновленню» після пандемії COVID-19, пише The Guardian.

Багато найпотужніших економік світу встановлюють далекоглядні цілі - досягти кліматичної нейтральності та нульового рівня викидів вуглецю, але насправді дуже мало країн дійсно запроваджують політику, необхідну для досягнення такої мети, вважає виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль.

Останні дані МЕА свідчать про те, що споживання вугілля у світі було приблизно на 4% вище в останньому кварталі 2020 року, ніж у той самий період у 2019 році, що є найбільш яскравим свідченням потенційного збільшення масштабів використання викопних видів палива. Це може збільшити кількість шкідливих викидів.

"Ми не рухаємося до зеленого відновлення, все відбувається навпаки. У грудні 2020 року спостерігалися вищі рівні шкідливих викидів, ніж у грудні 2019 року. Якщо країни не запровадять правильну енергетичну політику, ситуація суттєво загостриться", - каже Біроль.

Він закликав уряди підтримувати розвиток «чистої енергетики» та «екологічних технологій», таких як електромобілі, а також зробити викопне паливо менш економічно привабливим.

«Уряди повинні подавати чіткі сигнали компаніям у всьому світі про те, що інвестування в брудну енергію означатиме більший ризик втрати грошей», - сказав глава організації.

Велика Британія, яка проводить кліматичну конференцію ООН наприкінці цього року, буде закликати країни, які ще не встановили цілей досягнення меншої кількості викидів, включаючи Індію, Індонезію, Мексику, Росію та Саудівську Аравію - взяти на себе такі зобов'язання.

"Дивлячись на теперішній енергетичний сектор, наступні 10 років будуть критичними. Якщо уряди почнуть фінансувати перехід до чистої енергетики в контексті своїх планів економічного відновлення, це допоможе почати вирішення кліматичних проблем", - каже Біроль.

У Великій Британії Національне контрольне управління виявило, що з 2011 року викиди парникових газів від автомобілів зменшились лише на 1%. Цього тижня Британія також проводить конференцію з питань змін клімату та розвитку, міністри з усього світу «відвідають» захід віртуально.

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі