Азербайджан заявив про взяття ключового міста в Нагірному Карабаху, Вірменія заперечує

Поділитися
Азербайджан заявив про взяття ключового міста в Нагірному Карабаху, Вірменія заперечує
Бої в районі Шуші загострилися 7 листопада.

Армія Азербайджану захопила стратегічно важливий населений пункт в Нагірному Карабаху, заявив президент Ільхам Алієв. Йдеться про місто Шуші - важливий опорний пункт лінії оборони невизнаної республіки, що функціонує за підтримки Вірменії.

«З величезним почуттям гордості я заявляю, що місто Шуша звільнене від вірменської окупації. Шуша наша! Карабах наш!», - заявив Алієв, виступаючи зі зверненням до нації.

Однак Вірменія інформацію Алієва заперечує, заявляючи, що військові досі контролюють місто, пише «Інтерфакс-Україна».

«У Шуші бої тривають. Чекайте і вірте нашим військам», - написав у Facebook представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованнісян.

Відзначимо, Шуші має стратегічне значення: місто знаходиться в 11 км від Степанакерта та височить над ним, що дозволяє обстрілювати столицю Нагірного Карабаху.

Від початку загострення карабахського конфлікту було зроблено декілька спроб домогтися припинення вогню в регіоні. Одна з останніх - з 8:00 ранку 26 жовтня. Але майже одразу після початку дії перемир'я Міністерство оборони Азербайджану заявило про порушення угоди збройними силами Вірменії.

27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту – Вірменія і Азербайджан – звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія – ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Докладніше про те, як контроль над шістьма кілометрами гірської дороги може вирішити долю конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, читайте в статті Володимира Кравченка «Битва за коридор» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі