Азербайджан прагне зблизитися з РФ. Оглядач назвав кілька причин такого прагнення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Азербайджан прагне зблизитися з РФ. Оглядач назвав кілька причин такого прагнення © CryptoSkylark/pixabay.com
Щоправда, за словами Володимира Кравченка, Ільхам Алієв робить все обережно, аби зближення з Москвою стало не дуже тісним.

Основними союзниками Азербайджану є Туреччина та Ізраїль. Однак з певного часу Баку почав активно зближуватись і з Москвою. Причин для цього є кілька, пише Володимир Кравченко у статті «Ворог, друг чи так? Ким є для нас Азербайджан після візиту Путіна».

У коментарі ZN.UA директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос зазначив, що головною причиною зближення Баку та Москви стало прагнення керівництва Азербайджану зробити якомога меншими ризики під час розв’язання проблеми «Нагірно-Карабаської республіки». Зокрема, Азербайджан хотів використовувати РФ для відновлення територіальної цілісності країни. Ще однією причиною стала образа на Захід за те, що той не підтримав дій Баку щодо повернення під свій контроль Карабаху.

Водночас президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар зазначив у розмові із ZN.UA, що азербайджанське керівництво провадить політику, яка ґрунтується на прагматизмі. Таким чином офіційний Баку хоче отримати максимальну вигоду для своєї країни. Насамперед у розв’язанні тієї ж таки карабаської проблеми. Крім того, за словами Гончара, як і будь-яка інша авторитарна країна, Азербайджан тяжіє до собі подібних. Тому Баку комфортніше розвивати відносини з Анкарою, Москвою та Пекіном, ніж із Брюсселем і Вашингтоном.

«Не останню роль у зближенні Баку та Москви відіграв проєкт транспортного коридору «Північ-Південь», що передбачає скорочення шляхів доставки товарів з Індії та країн Перської затоки до Росії та Західної Європи. І якщо за умов міжнародної ізоляції та санкцій Москва розглядає коридор «Північ-Південь» як іще один канал доступу до нових ринків, то для Баку цей проєкт – інструмент із реалізації транзитного потенціалу Азербайджану, що має принести до скарбниці додаткові доходи», – пише Кравченко.

Однак за словами автора, попри вплив РФ на Азербайджан, керівництво останнього не хоче робити різких рухів, які могли б викликати негативну реакцію Кремля. Водночас Баку не прагне надто тісно зближатися з Москвою. Кравченко підкреслив, що президент Азербайджану Ільхам Алієв діє обережно й не допускає в Азербайджані посилення центрів упливу Кремля.

Нагадаємо, цього місяця господар Кремля Владімір Путін відвідав Азербайджан. Закордонній поїздці диктатора навіть не завадив той факт, що українські військові прорвали кордон РФ та почали наступ у Курській області.

Наступного дня після візиту Путіна до Азербайджану Баку офіційно подав заявку про вступ до БРІКС. Це  міжурядова організація, створена у 2009 році у російському Санкт-Петербурзі. До її складу наразі входять Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР, Єгипет, Ефіопія, Іран та Об'єднані Арабські Емірати. Організація позиціонує себе як альтернативу Євросоюзу та іншим економічним обʼєднанням країн Заходу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі