З кожним днем стає все більш імовірним, що Палата представників Конгресу США оголосить президенту Дональду Трампу імпічмент за його відносини з Україною. Але якщо він буде виправданий Сенатом, а потім виграє другий термін, демократи опиняться в скрутному становищі, з яким жодна із сторін не зтикалася в історії США, пише видання Axios.
Наголошується, що якщо Трамп виживе політично і буде переобраний на наступні чотири роки, Конгресу, швидше за все, не буде куди піти в разі чергового скандалу, кажуть експерти з правових і політичних питань. Не тому, що Палата не може знову притягнути його до відповідальності, а тому, що це може бути політично неможливо зробити.
Ось чому американська внутрішня політика спрямовується на таку незвідану територію. Демократи знають, що, можливо, їм вдасться лише один раз використовувати імпічмент, щоб відсторонити його від посади, резюмує видання.
26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.
Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.
25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.
Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.
Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.
3 жовтня конгресмени протягом 10 годин в закритому режимі допитували Курта Волкера – колишнього спецпредставника Держдепартаменту США по Україні.
Докладніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".