Австрійський суд заперечує підкуп від Фірташа

Поділитися
Австрійський суд заперечує підкуп від Фірташа © onislam.net
Кажуть, що «це абсолютно абсурдно»

Речниця австрійського регіонального суду, який розглядає клопотання про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа з Австрії до США, відкинула звинувачення в тому, що бізнесмен використав своє «значне багатство» для впливу на суд й уникнення екстрадиції. «Це абсурдно, абсолютно абсурдно. Корупції немає. Є багато документів, багато даних, багато адвокатів», – сказала Крістіна Зальцборн, коментуючи звинувачення, які містить лист американських конгресменів, повідомляє Радіо Свобода.

Речниця суду пояснила, що повільний розгляд справи частково обумовлений зміною судді, який її вів.

За її словами, Фірташ все ще повинен регулярно реєструватися в суді, хоча він не має носити якогось електронного пристрою контролю.

Один із адвокатів Фірташа в США Ленні Девіс розкритикував лист конгресменів, заявивши, що він «на 100 відсотків помилковий».

«Немає жодного факту доказів того, що Дмитро Фірташ відповідальний за будь-яку корупцію як в Україні, так і в Австрії», – сказав він Радіо Свобода.

Законодавці Конгресу посилюють тиск на Білий дім, вимагаючи збільшити зусилля для екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа з Австрії до США. У листі, оприлюдненому двопартійною групою членів Палати представників США від 22 червня, конгресмени висловили припущення, що Дмитро Фірташ корумпував австрійську судову систему.

У листі на ім’я державного секретаря Ентоні Блінкена та генерального прокурора Мерріка Гарленда депутати-демократи Марсі Каптур і Майк Квіґлі, а також республіканці Брайан Фіцпатрік та Енді Гарріс – зазначили, що Австрія, на їхню думку, затягує відповіді на запит США, і припустив, що Фірташ зміг підкупити австрійську судову систему.

«Ми стурбовані тим, що пан Фірташ використав своє значне багатство та зловмисний вплив, щоб зруйнувати правову систему цієї країни для уникнення екстрадиції та відповідальності перед законом», – йдеться в листі.

Цей лист є розвитком тривалої і політично забарвленої справи, пов’язаної з Фірташем, який збагатився під час торгівлі природним газом між Росією та Україною в 1990-х і 2000-х роках.

У 2014 році американська прокуратура звинуватила його у хабарництві. З того часу олігарх протидіє спробам США домогтися його екстрадиції з Австрії, де він живе більшу частину часу.

США звинувачують Фірташа та ще п’ятьох людей у змові у 2006-2010 роках з метою виплати не менше 18,5 мільйона доларів хабаря індійським чиновникам для придбання титанової шахти в Індії. Український магнат нібито мав намір продати частину продукції американському аерокосмічному гіганту Boeing.

Йому висунули обвинувачення в червні 2013 року, а потім заарештували у Відні на прохання США в березні 2014 року – менше ніж через два тижні після втечі президента України Віктора Януковича з Києва внаслідок Революції гідності.

Верховний суд Австрії у червні 2019 року підтримав екстрадицію Фірташа, але суд нижчої інстанції зупинив дію цього рішення, щоб дати Фірташу можливість надати нові докази, які можуть дати підстави для перегляду справи.

Раніше цього року представник австрійського суду сказав Радіо Свобода, що пандемія не дозволила команді правників Фірташа приїхати в Україну для збору нових доказів, включаючи опитування людей.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов 18 червня повідомив, що РНБО вирішила запровадити максимальний комплект санкцій проти російського бізнесмена Павла Фукса і українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Раніше повідомлялося, що судове слідче управління № 21 Барселони здало в архів кримінальне провадження, відкрите п'ять років тому проти українського мільярдера Дмитра Фірташа. За даними ЗМІ, справу остаточно закрито за вказівкою судді Ігнасіо Санчеса.

Суддя обґрунтував своє рішення тим, що слідство припинило справу ще 30 жовтня 2019. Слідство ж виходило з того, що антикорупційна прокуратура Іспанії - ініціатор кримінального переслідування Фірташа - не надала "вагомих доказів вини підозрюваного. Олігарха звинувачували у відмиванні великих сум грошей на території Іспанії і "членстві в злочинному співтоваристві".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі