На даний момент близько 780 австралійських військовослужбовців знаходяться на Близькому Сході для участі в операціях проти ІД.
Міністр оборони Австралії Маріс Пейн повідомила, країна має намір зберегти ту ж підтримку в операціях проти ІД, що вона робить зараз.
Раніше австралійські ЗМІ повідомляли, що прем'єр-міністр країни Малкольм Тернбулл став першим з австралійських лідерів, який відмовив у проханні США відправити більше військовослужбовців в зони конфліктів.
У грудні міністр оборони США Ештон Картер звернувся до учасників коаліції в боротьбі з джихадистами з проханням збільшити внесок у військові операції слідом за серією листопадових нападів в Парижі.
У жовтні 2014 року літаки ВПС Австралії завдали перші авіаудари по позиціях бойовиків "Ісламського держави" в Іраку.
Багато країн активізували боротьбу проти ІД. Так, після терактів в Парижі, президент Франції Франсуа Олланд закликав депутатів британського парламенту схвалити участь Великобританії в операції проти ІД в Сирії.
За день до цього прем'єр-міністр королівства Девід Кемерон заявив, що Сполученому Королівству необхідно розширити свою участь у військовій кампанії проти екстремістського угруповання "Ісламська держава" в Сирії.
3 грудня ВПС Великобританії завдали перші удари з повітря по позиціях ІД в Сирії після того, як британський парламент проголосував "за". Шість винищувачів "Торнадо" ВПС Великобританії прибули в четвер на авіабазу Акротірі на Кіпрі.
Також раніше повідомлялося, що Великобританія готова направити на базу ВПС на Кіпрі додаткові літаки в рамках підготовки кампанії проти ІД в Сирії.
Примітно, 1 грудня уряд Німеччини схвалив проведення антитерористичної операції проти ІД. У ній візьмуть участь до 1200 німецьких військовослужбовців.