Австралія починає модернізацію своєї армії у зв'язку з військовим посиленням Китаю

Поділитися
Австралія починає модернізацію своєї армії у зв'язку з військовим посиленням Китаю © U.S. Army/ flickr
Радіус дії зброї армії планують збільшити з 40 до 500 кілометрів.

Австралії необхідно витрачати більше грошей на оборону, виробляти власні боєприпаси та розвивати здатність завдавати ударів по більш далеким цілям, оскільки нарощування військового потенціалу Китаю ставить під загрозу регіональну безпеку, йдеться у доповіді колишнього начальника австралійських сил оборони Ангуса Х'юстона та колишнього міністра оборони Стівена Сміта. Чинний уряд замовив у них аналіз, щоб оцінити, чи має Австралія необхідний оборонний потенціал, становищем і готовністю до оборони в нинішній обстановці, пояснив прем'єр-міністр Ентоні Албанезе, повідомляє АР.

За словами Албанезе, огляд став найбільшим для Австралії з часів Другої світової війни і має всеосяжний характер. "Він демонструє, що у світі, де виклики нашої національної безпеки постійно змінюються, ми не можемо покладатися на старі припущення", - сказав він.

Публічна версія засекреченого огляду рекомендує уряду Австралії витрачати на оборону більше, ніж поточні витрати у розмірі 2% від валового внутрішнього продукту, покращити здатність Сил оборони Австралії завдавати точних ударів по цілям на великих відстанях та виробляти боєприпаси всередині країни.

Інші рекомендації включають покращення здатності сил діяти з північних баз Австралії та поглиблення оборонного партнерства з ключовими країнами Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Індію та Японію.

В огляді наголошується, що військовий розвиток Китаю зараз є наймасштабнішим і найамбіційнішим щодо будь-якої країни з моменту закінчення Другої світової війни, і що він відбувається без прозорості чи гарантій стратегічних намірів Китаю для Індо-Тихоокеанського регіону.

"Стратегічний огляд оборони" підтримує партнерство AUKUS між Австралією, США та Великою Британією, які в березні оголосили про угоду щодо створення австралійського флоту з восьми підводних човнів, оснащених американськими ядерними технологіями.

Міністр оборонної промисловості Пет Конрой сказав, що в рамках нових пріоритетів замовлення на бойові машини піхоти було скорочено з 450 до 129. Економія на цих машинах та скасування замовлення на другий полк самохідних гаубиць дозволить фінансувати прискорене придбання американських ракетних систем HIMARS, які довели свою ефективність на війні в Україні.

За словами Конроя, максимальний радіус дії озброєння армії буде збільшено з 40 кілометрів до 300 кілометрів, а з придбанням ракет точного удару - до 500 кілометрів.

"Йдеться про те, щоб дати австралійській армії вогневу міць та мобільність, необхідні їй у майбутньому, щоб протистояти всьому, з чим їй доведеться зіткнутися", - сказав Конрой.

Відповідаючи на питання про новий військовий напрям Австралії, офіційний представник МЗС Китаю Мао Нін сказала, що політика Пекіна щодо нарощування військового потенціалу має "оборонний характер".

Протягом останніх п'яти десятиліть оборонна політика Австралії була спрямована на стримування та реагування на потенційні загрози низького рівня з боку сусідів, які володіють малими або середніми силами. "Такий підхід більше не відповідає меті", - йдеться в огляді.

Тим часом, за інформацією Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), через повномасштабну війну Росії проти України військові витрати в Європі рекордно зросли до рівня Холодної війни.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі