Арктична погода нарешті дістанеться Європи і випробуватиме на міцність енергопостачання.

Поділитися
Арктична погода нарешті дістанеться Європи і випробуватиме на міцність енергопостачання. © rus-img2.com
У Скандинавії прогнозується температура до -23, але в Україні буде найважча крижана десятиденка.

У п'ятницю на Стокгольм обрушився арктичний вітер. Похолодання прийшло на континент. Прогнозуються негативні температури в Німеччині та сніг у Великій Британії.

Такі умови почнуть чинити тиск на енергопостачання, пише Bloomberg.

М'яка осінь обмежила використання газу і допомогла заповнити сховища, послабивши побоювання щодо можливого дефіциту через втрату російських потоків. Але тепер починаються проблеми. Збільшення попиту на опалення та нестачу пропозиції з боку вітряних електростанцій Великобританії, Німеччини та Скандинавії будуть відчувати мережі на міцність, тоді як французький та шведський атомні парки зазнають труднощів.

І хоча уряд Німеччини, найбільшої економіки Європи, очікує, що у холодні місяці енергії буде достатньо, мережевий регулятор країни BNetzA у п'ятницю закликав будинки та підприємства скоротити опалення для економії палива.

"Цілком ймовірно, що попит на опалення зросте, щоб впоратися з холоднішими умовами, які, ймовірно, збережуться протягом більшої частини місяця", - сказала Олександра Шерред, помічник метеоролога з The Weather Co.

За словами метеоролога Marex Олександра Фієрро, блокуючий купол високого тиску над Гренландією викликає хвилі низького тиску, що рухаються на схід. Хоча в районі Середземномор'я буде тепліше, північна Європа відчуватиме мороз до наступного тижня.

На півночі Скандинавії у понеділок температура повітря опуститься до -23 градусів. А Метеорологічне управління Великобританії випустило попередження про сніг та ожеледицю в південно-східній Англії та Лондоні з неділі.

Все говорить про те, що холодна погода триватиме принаймні протягом наступних 10 днів.

Занепокоєння викликає те, що холодні умови супроводжують кризу електропостачання, що посилюється, у Швеції, а перебої в роботі найбільшого в країні ядерного реактора підвищують реальний ризик відключень. Це означає, що країна буде змушена покладатися на імпорт електроенергії з Норвегії, Німеччини та Польщі, щоб забезпечити достатню кількість енергії.

У Німеччині громадян похвалили за економію газу, коли у листопаді температура була ще помірною. І хоча зараз попит на опалення зростає, а температура в таких місцях, як Берлін та Гамбург, досягає близько -7 градусів Цельсія, у домогосподарств буде спокуса підкрутити термостат.

"Ми маємо пам'ятати, що зима може затягтися", - сказав Клаус Мюллер, президент німецького мережевого регулятора, в інтерв'ю громадській телерадіокомпанії ARD.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, пошкоджено всі теплові та гідроелектростанції в країні, різною мірою пошкоджено 40% об'єктів високовольтної мережі. Тому в більшості регіонів обмеження електропостачання все ще є значними. На Лівобережжі Київської області спостерігається дефіцит електроенергії. Найскладніша ситуація у Донецькій та Харківській областях. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

"Ситуація ускладнюється погодними умовами, які уповільнюють не лише відновлювальні роботи, а й роботу саперних бригад", - зазначив Денис Шмігаль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі