Пакет великих економічних реформ, який відстоює президент Аргентини-лібертаріанець Хав’єр Мілей, буде повернутий на розгляд до законодавчого комітету, заявила партія президента у вівторок, що є серйозною невдачею для законопроекту, повідомляє Reuters.
Відхилення багатьох положень законопроекту законодавцями нижньої палати сталося під час постатейного процесу затвердження після того, як наприкінці минулого тижня орган проголосував за схвалення так званої «омнібусної» пропозиції в загальних рисах.
Законопроект, який уже був суттєво перероблений законодавцями, все ще містив положення про можливість приватизації державних підприємств, зміни до сотень нормативних актів, а також заходи щодо скорочення державних субсидій.
У той час як Мілей набрав близько 56% у другому турі президентських виборів у листопаді минулого року, кандидати в законодавчі органи, пов’язані з його партією, показали набагато гірші результати в попередньому раунді голосування.
Мілей домагався підтримки пакету реформ від законодавців основної консервативної коаліції Juntos por el Cambio через відносну слабкість його власної партії в Конгресі.
Правляча партія Libertad Avanza ультраправого лібертаріанського президента, яка контролює лише 38 місць у нижній палаті Конгресу з 257 членів, розкритикувала в публікації на платформі X те, що вона назвала зрадницькою поведінкою законодавців, які виступають проти законопроекту, але визнала, що необхідно тепер поверніться до комітету.
Пізніше у вівторок Мілей розкритикував законодавців, яких він звинуватив у блокуванні пакету реформ, у своїй публікації в соціальних мережах, висміявши їх як частину політичної «касти», яку він звинувачує в бідах країни.
«Ми не хочемо вести переговори про це з тими, хто зруйнував країну», — написав він у дописі на X, перебуваючи в Ізраїлі під час дипломатичного туру.
Мілей здебільшого звинувачує в жахливому економічному становищі Аргентини марнотратні перевитрати, спричинені попередніми урядами, особливо тими, які очолювали лівоцентристські пероністи.
Деякі опозиційні законодавці закликали у вівторок тих, хто підтримує реформи Мілей, піти на компроміс.
«Ми просимо правлячу партію проявити певну гнучкість. Вони люблять продовжувати програвати», — сказав опозиційний депутат Мігель Пічетто під час парламентської сесії.
Перед тим, як закон може бути поданий до Сенату для остаточного законодавчого розгляду, він повинен спочатку забезпечити проходження в нижній палаті.
У Сенаті партія Мілея має лише сім місць із 72.
Нагадаємо, попередні кроки реформ Хав'єра Мілея включали в себе, зокрема, звільнення п'яти тисяч держслужбовців.