На тлі кризи, що вибухнула в США скандалу навколо "тотального стеження" спецслужб Apple слідом за Facebook і Microsoft оприлюднила дані про запити правоохоронних органів США щодо особистих даних користувачів сервісів корпорації.
"Ми звернулися до уряду США з проханням дати дозвіл на публікацію кількості запитів. Ми отримали згоду на оприлюднення певної частини цієї інформації", - йдеться в заяві Apple.
Згідно з прес-релізом компанії, за півроку з 1 грудня 2012 року по 31 травня 2013 року Apple отримала від 4 до 5 тисяч офіційних запитів, в яких спецслужби вимагали інформацію про приблизно десять тисяч акаунтів користувачів.
Як зазначає Apple, більшість запитів пов'язані з кримінальними та адміністративними справами, і лише частина - з питаннями національної безпеки.
Серед інших вимог спецслужб було знайти зниклого пацієнта з хворобою Альцгеймера, а також видати дані користувача, який збирався вчинити самогубство.
У компанії підкреслили, що всі запити держорганів проходять через юридичний відділ, і запит відхиляється, якщо він складений неакуратно або невірно.
Apple також зазначила, що "миттєві повідомлення iMessage і відеоконференції Facetime захищені абонентським шифруванням, тобто до них мають доступ лише учасники листування. Тому така інформація не може бути передана спецслужбам.
- Facebook і Microsoft відзвітувала про масштаби розкриття даних для американських спецслужб
Раніше аналогічну статистику опублікували Facebook і Microsoft. Facebook повідомила, що за другу половину 2012 року вона отримувала запити від спецслужб США щодо даних близько 19 тисяч акаунтів. Microsoft за останні шість місяців 2012 року отримала від 6 до 7 тисяч запитів.
Компанії вирішили оприлюднити статистику запитів на тлі скандалу, що розгорівся після витоку інформації про широкомасштабну програму зі збору даних про дзвінки мільйонів користувачів і про секретну програму PRISM, в рамках якої спецслужби отримують доступ до даних найбільших світових IT-компаній.
Проект спецслужб щодо стеження за користувачами розсекретив 29-річний екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, який перед цим втік з США.
Американській владі довелося визнати існування програми PRISM. Глава Агентства національної безпеки Кіт Александер на слуханнях у сенаті заявив, що цей проект "допоміг запобігти десяткам терористичних атак", проте їх деталі він не може розкрити через секретність інформації. !zn
Читайте також:
Екс-співробітник ЦРУ Сноуден видав нові секрети кіберрозвідки США
Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"
Скандал з прослуховуванням в США: правозахисники подали позов проти влади
ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів