Про це пише Financial Times, нагадуючи, що у неділю десятки тисяч росіян вийшли на мітинги у 80 містарх, порушуючи жорсткі російські закони, які забороняють їм збиратися. Поліція арештувала більше тисячі людей лише в Москві.
З цим викликом Путін вже зіштовхувався раніше. Повертаючись у Кремль в 2012 році, він придушив протестний рух, а потім мобілізував виборців консервативних і націоналістичних поглядів за допомогою антизахідної риторики після анексії українського Криму. Офіційні соціологічні опитування показали, що популярність Путіна підскочила до 80%. І це найвищий показник за всі 17 років його правління.
Але недільні антикорупційні протести виявили рівень громадського невдоволення, з яким Путіну і його внутрішньому оточенню доведеться рахуватися, навіть попри те, що здатність Навального і його прихильників сформувати серйозну позицію досі під питанням.
"У майбутніх виборах і палні, який вони підготували, немає нічого хорошого. Вони хотіли, щоб це був зухвалий, тріумфальний референдум про те, наскільки Путін великий. Тепер їм доведеться все обдумати ще раз", - сказав виданню колишній політтехнолог Кремля Гліб Павловський.
Вчора польське видання Newsweek писало, що протести в Росії розворушили пасивних росіян. Видання зауважує, що зараз перед Кремлем два шляхи: або він дозволить ліберальній опозиції взяти обмежену участь у виборах президента наступного року, або ж жорстоко розправиться з опозицією, коли вирішить, що вона надто часто завдає клопоту владі.
У неділю, 26 березня, в Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах почалися акції протесту проти корупції. Приводом для виступу стало розслідування "Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про розкішне життя прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.
Через 20 хвилин після початку акції протесту в Москві був затриманий російський опозиціонер Олексій Навальний.
Детальніше про протести в Москві та інших російських містах читайте в матеріалі: "Антикорупційні протести в Росії: головне".