Провідні американські сенатори від Республіканської партії будуть розслідувати імовірне втручання Росії у президентські вибори у США і потенційні російські кіберзагрози американським військовим.
Голова комітету з питань збройних сил Джон Маккейн готує розслідування можливого кібервтручання РФ в американські збройні системи, передає "Радіо Свобода".
Голова комітету Сенату з міжнародних відносин Боб Коркер також має намір наступного року провести слухання щодо ймовірного російського хакерства. Крокер є серед кандидатів на посаду держсекретаря в майбутній адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа.
Маккейн та інший впливовий американський сенатор Ліндзі Грем мають жорстку позицію щодо РФ і досить критично налаштовані до Трампа через його високу оцінку президента Росії Володимира Путіна.
"Гадаю, вони заважають нашим виборам, і я хочу, щоб Путін особисто відповів за це", – сказав Грем в інтерв'ю CNN.
Раніше повідомлялось, що сім найвпливовіших сенаторів–демократів написали лист Бараку Обамі у вівторок, 29 листопада. Політики натякнули на замовчування Білим домом інформації про кібератаки російських хакерів під час президентських виборів у США, і закликали відкрити її громадськості.
Нагадаємо, в середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Гілларі Клінтон і Дональда Трампа.
7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес у США.
15 жовтня віце-президент США Джозеф Байден повідомив про готовність Вашингтона вжити заходів проти Росії у зв'язку з тим, що, як стверджують американські офіційні особи, пов'язані з РФ хакери втручалася у президентські вибори в США.