Амазонські джунглі виставили на продаж, на деяких ділянках до сих пір живуть племена індіанців

Поділитися
Амазонські джунглі виставили на продаж, на деяких ділянках до сих пір живуть племена індіанців
Деякі ділянки досягають площі рівній тисячі футбольних полів.

На торговому майданчику Marketplace, дошці оголошень, що створена всередині Фейсбук, виставлені на продаж території джунглів Амазонії. Незаконно продається і заповідна земля, на якій живуть контактні і ізольовані племена індіанців, повідомляє BBC.

У басейні Амазонки знаходяться більше половини дощових лісів, що залишилися на планеті . Там мешкає кожен десятий описаний вид тварин і рослин. Джунглі Амазонії розташовані на території дев'яти країн, 60% лісів належить Бразилії.

В ході журналістського розслідування чоловік на ім'я Алвім Соуза Алвес намагався за 22,8 тисячі доларів реалізувати ділянку, на якому знаходиться поселення 200 представників племені уру-еу-вау-вау і ще п'ять груп індіанців, які не вступають в контакт з рештою світу.

Bождь племені підтвердив журналістам, що на виставленій на продаж території його громада ловить рибу, полює і збирає фрукти. "Це неповага, - сказав він. - Я не знаю цих людей. Думаю, їх мета - вирубати ліс на землі корінних народів. Вирубати наше життя".

В основному оголошення надходять з Рондон - штату, що найбільше постраждав від вирубки лісів. Продавці не приховують, що у них немає оформлених згідно із законом документів для угоди.

Поширена схема - вирубати ліс, а потім просити владу зняти з території охоронний статус, так як вона більше не служить своїй первісній меті. Після цього землевласники офіційно можуть викупити ділянки у держави.

У Facebook заявили, що не зможуть самостійно визначити, які оголошення на майданчику законні, а які - ні. Компанія стверджує, що цими питаннями повинна турбуватися влада Бразилії. "Схоже, Facebook не вважає проблему досить серйозною, щоб гарантувати припинення продажу землі Амазонії на Marketplace", - резюмує BBC.

Раніше повідомлялося про те, що швидкість Гольфстріму рекордно знизилася через зміни клімату. Фахівці кажуть, що до початку антропогенного впливу на клімат загальна система Гольфстріму була більш стабільною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі