«Акцент на безпеку»: головне з виступу Сі Цзіньпіня на XX з'їзді Компартії Китаю

Поділитися
«Акцент на безпеку»: головне з виступу Сі Цзіньпіня на XX з'їзді Компартії Китаю © Getty Images
Лідер Китаю намагається згуртувати людей навколо себе розповідями про небезпеку, яка загрожує з усіх боків, вважають експерти.

У Пекіні 16 жовтня відбувся XX з'їзд Комуністичної партії Китаю – захід, на якому, Сі Цзіньпін може переобратися на третій п’ятирічний термін голови КНР.

У двогодинній доповіді на відкритті з’їзду Сі закликав до прискорення військового та технологічного розвитку Китаю, підтвердив готовність застосування військової сили проти Тайваню та назвав успішною політику нульової терпимості до ковіда.

Серед планів на наступні п'ять років також: розвиток науки та освіти,  боротьба з корупцією, розбудова державного апарату завдяки висококваліфікованим кадрам.

Сі закликав до зміцнення спроможності підтримувати національну безпеку, забезпечуючи постачання продовольства та енергії, убезпечуючи ланцюжки поставок, покращуючи здатність протидіяти катастрофам і захищаючи особисту інформацію.

Загалом слова «безпека» та «охорона» у його промові зустрічалися 89 разів, порівняно з 55-ма згадками у 2017 році, пише Reuters. Натомість використання слова «реформа» скоротилося до 48 із 68 згадок.

«Маємо бути  готовими до небезпек у мирний час, підготуватися до чорного дня та бути готовими витримати серйозні випробування сильним вітром і високими хвилями», - сказав він.

Розбудова армії та інвестиції у «безпеку»

Сі Цзіньпін у своїй промові заявив, що Китай посилить стратегічні можливості збройних сил для захисту суверенітету.

«Китай прискорить розбудову збройних сил світового рівня та зміцнить свою здатність створювати стратегічний потенціал стримування», - підкреслив він.

«Ми працюватимемо швидше, щоб модернізувати військову теорію, підготовку військовослужбовців та озброєння. Ми наростимо стратегічний військовий потенціал», - наголосив Сі.

Тайвань і Гонконг

Китайский лідер наголосив на готовності застосувати силу для приєднання Тайваню, проте висловив впевненість у «мирному вирішенні» питання.

«Ми наполягаємо на прагненні до мирного возз'єднання з найбільшою щирістю та найкращими зусиллями, але ми ніколи не обіцяємо відмовитися від застосування сили та залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів», - заявив Сі Цзіньпін.

У відповідь в офісі президента Тайваню зауважили, що не відмовляться від суверенітету та не підуть на компроміси із Китаєм.

«Тайвань не відмовиться від свого суверенітету й не піде на компроміс щодо свободи та демократії, а його народ виступає проти ідеї Пекіна про управління Тайванем за моделлю «одна країна, дві системи», - йдеться у повідомленні.

Говорячи про Гонконг, де кілька років тому відбулися масштабні антиурядові протести, Сі зауважив, що «партія гарантує національну безпеку, підтримує соціальну стабільність, захищає життя людей і бере під контроль ситуацію в Гонконзі».

COVID-19

Сі Цзіньпін майже не торкнувся теми боротьби із коронавірусом, лише підтвердив обґрунтованість політики «нульового COVID», яка  зробила Китай глобальним аутсайдером.

«Ми підтримуємо верховенство народу і верховенство життя, підтримуємо динамічну політику «нульового COVID» і досягли значних позитивних результатів у загальній профілактиці та боротьбі з епідемією, а також в економічному та соціальному розвитку», - сказав Сі.

Такий підхід передбачає ставку не на вакцинацію, а на масові тестування, жорсткі обмеження та локдауни у відповідь на кожнй спалах захворюваності. Ця політика заважає розвитку економіки, приплив інвестицій зменшується, а безробіття зростає.

Економіка і технологічний розвиток

Сі заявив про підтримку приватного сектора і наголосив, що ринки повинні відіграти ключову роль, попри те, що Китай вдосконалює «соціалістичну економічну систему» і сприяє «загальному процвітанню».

За його словами, за останні десять років загальний обсяг китайської економіки зріс до 18,5% світової економіки.

«Ми повинні побудувати соціалістичну ринкову економічну систему високого рівня. Неухильно зміцнювати та розвивати систему державної власності, неухильно заохочувати та підтримувати розвиток приватної економіки, повною мірою відігравати вирішальну роль ринку у розподілі ресурсів та краще виконувати роль уряду», - сказав він.

Партія також планує докласти більше зусиль для технологічного розвитку країни й для зміцнення продовольчої безпеки та каналів постачання товарів для промисловості, зауважив він.

«Китай досягне технологічної самодостатності та могутності за рахунок розвитку освітньої системи та запрошення іноземних експертів», - наголосив китайський лідер.

Сі також пообіцяв повільне та стабільне припинення зростання вуглецевих  викидів. 

У промові лідера КНР було чітко сформульовано шлях Китаю до декарбонізації: Китай не припинить використовувати викопне паливо, доки не буде впевнений, що чиста енергія буде здатна надійно його замінити.

«Ми працюватимемо активно та виважено, щоб знизити викиди вуглецю та досягти вуглецевої нейтральності. Грунтуючись на енергетичних ресурсах Китаю, ми просуватимемо ініціативи щодо зниження викидів вуглецю в добре спланований і поетапний спосіб, відповідно до принципу – отримати нове, перш ніж відкинути старе», - пояснив він.

Нині Китай є найбільшим у світі джерелом викидів парникових газів, і два роки тому Сі пообіцяв досягти вуглецевого нейтралітету до 2060 року.

 

Міжнародна політика

На думку Сі Цзіньпіня, «міжнародний вплив, привабливість і сила Китаю для світу значно зросли».

«Зіткнувшись із різкими змінами в міжнародному ландшафті, ми зберегли тверду стратегічну рішучість і продемонстрували бойовий дух. Ми захистили гідність і ключові інтереси Китаю і зберегли хороші позиції для розвитку та забезпечення безпеки», - сказав Сі.

У Китаї також заперечують прагнення до всесвітньої гегемонії та експансії, заявило посольство КНР в Україні за результатами церемонії відкриття XX з'їзд КПК.

«Китай ніколи не прагнутиме гегемонії та експансії, а примножуватиме такі загальнолюдські цінності, як мир, розвиток, рівність, справедливість, демократію і свободу», - йдеться у повідомленні.

У промові Сі також не знайшлося місця для питання вторгнення Росії в Україну, яке Китай вперто відмовляється засуджувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі