Справді, якщо Північна Корея шукала виправдання, щоб просувати свою ядерну програму, вона знайшла його у вторгненні Росії в Україну.
Те, що одна з небагатьох країн, яка добровільно відмовилася від ядерного арсеналу, Україна, зараз нападає саме тієї країни, якій свого часу передала свої ядерні боєголовки, стало козирем для Пхеньяна. Дії Москви фактично дали добро країні-ізгою для прискорення своєї ядерної програми.
Мало того, що Північна Корея використовуватиме тяжке становище України, щоб обґрунтувати необхідність ядерної зброї для забезпечення власних гарантій безпеки, лідер КНДР Кім Чен Ин може потихеньку провертати свої справи, тоді як усі погляди звернені зараз у бік України. У розділеної війною Росії проти України міжнародного співтовариства зараз мало інтересу до того, щоби вигадувати санкції для “Королівства ізгоя Ына”.
Більше того, бойкот російських нафти і газу можуть ширше відчинити двері для угод з енергоносіями між ідеологічними союзниками - Пхеньяном і Москвою, чия дружба веде відлік з Корейської війни 1950-х років.
Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв прискорити розвиток ядерного арсеналу своєї країни, а переговори в США про денуклеаризацію Корейського півострова зайшли в глухий кут, де й залишаються до цього дня.