Прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суга прибуде до Вашингтона, щоб зустрітися з американським президентом Джо Байденом. Японський прем’єр стане першим лідером, з яким Байден проведе особисту двосторонню зустріч після інавгурації. Очікується, що головним питанням для обговорення буде агресивна політика Китаю, пише The Guardian.
Зустріч лідерів країн відбудеться на тлі міжнародного засудження агресивних військових навчань Пекіна поблизу Тайваню, порушень прав людини в Синьцзяні, а також придушення демократії в Гонконгу.
Японія сильно занепокоєна агресією Китаю щодо Тайваню. Офіційні особи в Токіо заявили, що Суга вимагатиме запевнень від США щодо оборони стратегічно важливих островів відповідно до договору про безпеку, який зобов'язує Америку захищати японську територію.
«Зустріч є дуже значущою тому, що вона демонструє світові солідарність японсько-американського союзу та прихильність Сполучених Штатів до Індо-Тихоокеанського регіону. Ми також сподіваємось, що це надасть обом лідерам дорогоцінну можливість поглибити довіру між сторонами», - заявив журналістам японський політик Кацунобу Като.
ЗМІ повідомляють, що США закликають Японію підтримувати «мир і стабільність» у Тайванській протоці, що майже напевно викликає гнів Китаю - найбільшого торговельного партнера Японії.
Але аналітик Тобіас Гарріс вважає, що Суга уникатиме тем, що можуть зашкодити зв'язкам Японії з Пекіном.
Японія також традиційно обережно критикує стан прав людини в Китаї і не приєднується до США, Великої Британії та Європейського Союзу у запровадженні санкцій проти китайських чиновників через порушення прав уйгурів.
Адміністрація Байдена сигналізує, що Азія є одним із головних пріоритетів США у зовнішній політиці. Лідери також обговорять реакцію на пандемію коронавірусу та кліматичну кризу.
Наразі в Москві вивчають можливість провести зустріч президента США Джо Байдена та російського лідера Владіміра Путіна, а декілька країн вже запропонували свої диппослуги для цього. Прессекретар глави Кремля Дмітрій Пєсков зазначив, що наразі до цієї зустрічі ще ніхто не готується, тому невідомо, про що говоритимуть американський та російський лідери і чи зачеплять вони тему України.