"За більш ніж два десятиліття після закінчення холодної війни, експансіоністська політика Володимира Путіна в Криму і Україні підштовхнули європейські лідери в черговий раз збільшити витрати на військові програми", - йдеться в доповіді.
Найбільше зростання бюджетів спостерігається в Центральній і Східній Європі: Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща та Словаччина.
Ці країни збільшать витрати на 19,9% в цьому році, а Угорщина взагалі на 22%, що в абсолютних цифрах становить майже 1 млрд євро.
У Південно-Східній Європі, в який входять Болгарія, Хорватія, Кіпр, Греція, Румунія, Сербія, Словенія, підвищення бюджетів складе 9,2%, а у Західній Європі - на 2,7%
Тільки Італія, Греція та Швеція залишили бюджетів на торішньому рівні, хоча Швеція планує підвищення після 2016 року.
Болгарія, Чехія, Польща і Словаччина стали програми поетапної заміни старого радянського озброєння, щоб таким чином знизити залежність від Росії.
Словаччина, наприклад, купує дев'ять багатоцільових вертольотів UH-60 Black Hawk для заміни вертольотів радянського зразка Мі-17.
Ще одним стимулом збільшити витрати на оборону, зокрема у Франції, є стурбованість з приводу терористичних атак. Французький оборонний бюджет, як очікується, складе 34 млрд в 2019 році порівняно з 31,4 млрд у минулому році.
Німецький оборонний бюджет повинен зрости на 6,2% в період між 2015 і 2019 роками.
Раніше повідомлялося, що з початком військової агресії Росії проти України на Заході заговорили про відродження ролі НАТО в системі безпеки Європи. На саміті в Уельсі лідери країн-учасниць Альянсу домовилися збільшити свої витрати на оборону до 2% від ВВП.
Раніше генсек НАТО назвав 2014 рік "чорним" для європейської безпеки. Як повідомлялося в річному звіті альянсу, в минулому році 26 країн альянсу інвестували в оборону 250 мільярдів доларів, що приблизно на сім мільярдів менше, ніж у 2013 році.
При цьому в 1990 році європейські союзники по НАТО витратили на оборону 314 мільярдів, хоча тоді в Північноатлантичний альянс, крім США і Канади, входило всього 14 країн Європи, наголошується в доповіді організації.